Kanye West ve eşi Bianca Censori'nin geçen yıl İtalya'daki olaylı tatilleri sırasında Sting'in Toskana'daki 16. yüzyıldan kalma lüks evini gizlice kiraladıkları ortaya çıktı.

46 yaşındaki rapçi ve 29 yaşındaki Censori, geçen yaz Venedik'te bir teknede müstehcen bir davranışta bulunurken fotoğraflandıktan sonra uzun süre manşetlerden düşmemişlerdi. İkilinin görüntüleri ve aynı zamanda giyimleri sık sık sert eleştirilerle karşılanmıştı.

Şimdi de ikilinin Sting'in gösterişli malikânesi Il Palagiofor'u kiraladığı ve burada bir dizi gürültülü parti düzenledikleri bildirdi.

Bir kaynak şunları söyledi:

"İnsanlar Kanye'nin ve Bianca'nın Venedik'teki fotoğraflarını gördükten sonra İtalya'da yaşadığını düşündülerse, Sting'in evinde neler olduğunu bilmiyorlar. Kanye, Bianca ve beraberindekiler oradayken çok eğlendiler. İnanılmaz ve alışılmışın dışında bir yer, bu yüzden kimseyi rahatsız etmeden bütün gece partiler düzenleyebilir ve istedikleri kadar gürültü yapabilirler. Kanye ağustos ve eylül aylarının çoğunda kaldı; göl ve tenis kortları da dahil olmak üzere araziden tam olarak yararlandı. Geziye giden insanlar partilerinin ne kadar çılgınca olduğundan bahsettiler ve onun bunu tekrarlayacağını umuyorlar."

72 yaşındaki Sting ve 70 yaşındaki eşi Trudie, konutu 1999 yılında satın aldılar, ardından yenilediler ve önceki sahibi Duke Simone Vincenzo Velluti di San Clemente'den daha fazla arazi satın aldılar. Floransa'nın 45 dakika güneydoğusunda, Chianti bölgesindeki geniş villada şarap, zeytinyağı ve bal da üretiliyor.

Ana evin yanı sıra, 50 misafirin ağırlanabileceği beş büyük kır evi bulunuyor.

Sitede ayrıca gerçek boyutlu bir satranç tahtası, göle bakan bir ağaç ev, bir zamanlar Sophia Loren'e ait olan bir çeşme, tenis kortu ve yüzme havuzu bulunuyor.

Bu göz kamaştırıcı malikânede etkinlik düzenlemek, tatil yapmak veya düğün planlamak için oldukça yüksek miktarda paralar harcamak gerekiyor. 50 misafir barındıran altı kır evinin kira bedeli 2015 yılında haftalık 6 bin pound'du.