ABD’de Denisse Oleas-Arancibia isimli bir kadını New York'taki bir otel odasında vahşice öldüresiye dövüp öldüren ve sonrasında taytını giyerek kaçtığından şüphelenilen adamın, üç eyalette kadınlara yönelik şiddetli saldırı geçmişi olduğu öğrenildi.

NYPD Dedektif Şefi Joseph Kenny, 26 yaşındaki Raad Almansoori'nin, Manhattan'da işlediği cinayetten sonraki günlerde Arizona'da bir McDonald's çalışanını kaçırıp bıçakladığı ve başka bir kadını da bıçak zoruyla kaçırdığı suçlamasıyla pazar günü Arizona'da polis tarafından yakalandığını söyledi.

Almansoori, halen Arizona'da tutulduğu için New York davasında resmi olarak tutuklanmadı, ancak Kenny onu suçlamak için "olası bir neden" olduğunu söyledi.

Kenny, "Kişinin daha önce New York'ta tutuklanma geçmişi yok. Ancak onun geniş bir eyalet dışı tutuklama geçmişi var: Daha önce Florida, Teksas ve Arizona'da tutuklanmıştı." diye ekledi.

KEFALETLE SERBEST KALMIŞ

Almansoori'nin geçen yıl Florida'da bir kadını kaçırmak ve cinsel saldırıda bulunmakla suçlandığı ancak geçen ayın sonlarında New York'a geldiğinde bu davada kefaletle serbest bırakıldığı öğrenildi.

Kenny gazetecilere Oleas-Arancibia'nın ölümüyle ilgili suçlamalar nedeniyle onu Arizona'dan New York City'ye iade etmeye çalıştığını söyledi.

Oleas-Arancibia'nın seks işçisi olarak çalışarak geçimini sağladığı ve geçen yıl SoHo 54 Otel'de her ay birkaç gece geçirdiği iddia ediliyor.

Kenny, "Kadının farklı bir tayt giyerek olay yerine vardığını gösteren bir videomuz var ve daha sonra aynı taytı giyerek otelden ayrılan bir erkek görüyoruz ve otel odasında da bir çift erkek pantolonumuz var. Pantolonun her tarafında da kan vardı" dedi.

The Post tarafından elde edilen bir fotoğrafta, şüphelinin otelin yakınındaki kaldırımda açık renkli tayt, ten rengi bir ceket, koyu renkli bir kapüşonlu ve bere giyerek yürüdüğü görülüyor.NYPD Kamu Bilgilerinden Sorumlu Komiser Yardımcısı Tarık Sheppard da salı günü yaptığı açıklamada, bakanlığın kendisini hapse atmasından mutlu olduğunu söyleyerek, "Arizona'nın bu manyağı sokaklardan kurtardığına sevindim" dedi.