Kupa maçında ilk maçta yakaladığın avantajı korumak önemli bir öncelik. Bu anlayışın ilk 15 dakikasında istekli ve bir an önce gol atmak isteyen Trabzonspor’u izledik. Sonraki bölüm oyun durgunlaştı Trabzonspor adına... Ritmin düşmesi Karagümrük’ün işine geldi. En azından, çabuk atak imkanları buldu bir kaç tane... İşin gerçeği, seyir zevki düşüktü ilk devre, takımlar soyunma odasına giderken... Koskoca 45 dakikada, 2 isabetsiz şut atabildi Abdullah Avcı’nın takımı... Hücum da Trezequet’in eksikliği açıkça belli oldu. Meunier ve Visca’nın kanat bölgesini uzun süre iyi kapattı Karagümrük...

Onuachu, servis bekleyen bir forvet, ceza sahası kendisinin uzmanlık alanı. Gol anlarını hisseden bir oyuncu. Yine attı golünü. Bir sezon içinde yaşadığı ağır sakatlığa rağmen, toplamda 13 gol ve 4 asisti bulmak önemli. Meunier, yılların ustası olarak yine iyi top attı. Onuachu’nun sakatlanıp çıkması, son haftalar adına dezavantaj olabilir Trabzonspor için...

Öne geçmek, Trabzonspor adına, geçiş oyunlarında daha başarılı gözükmesi demekti. Takımın orta alandaki formda ismi Bardhi, Fountas’a iyi asist yaptı.

Karagümrük havlu atmıştı artık. Penaltıdan Umut’un golü ile fırtına, finali tamamen yakaladı. Kağıt üzerinde rakibinden çok üstün gözüken Trabzonspor, ikinci yarıda temposunu yakalayınca ev sahibinin yapacak hiçbir şeyi kalmamıştı.

Visca'nın etkili futbolu, hücum bölgesinde farkını çok olumlu hissettirdi. Umut, dördüncü golü çok klas attı.

Kupada, adı büyük finali izleyeceğiz. Trabzonspor mu? Beşiktaş mı? İki takımın da büyük başarıya ihtiyacı var sezon kapanırken..