56 yaşındaki Gillian Greene, çarşamba günü Los Angeles mahkemesinde 64 yaşındaki eşi Sam Raimi'den ayrılmak için başvuruda bulundu.

TMZ, mahkeme belgelerini inceledikten sonra, Greene'nin ünlü yönetmenden boşanma gerekçesi olarak aralarında “uzlaşmaz farklılıklar” olduğunu söylediğini bildirdi.

17 Eylül 1993'te evlenen çiftin Lorne Raimi, Henry Raimi, Emma Raimi, Dashiell Raimi ve Oliver Raimi isimli beş yetişkin çocukları var.

Greene, mahkemeye yaptığı başvuruda eşinin maddi desteğini talep etti. Basına göre mahkeme belgeleri evlilik öncesi bir anlaşmanın mevcut olduğunu göstermiyordu. Celebrity Net Worth web sitesine göre yönetmenin net serveti 60 milyon dolar.

Greene mahkemeye kendisinin ve Raimi'nin ileriye dönük olarak varlıklarını ve mülklerini tasvir etmeleri ve bölmeleri gerektiğini belirtti.

BEKLENMEYEN BİR AYRILIK

Uzun yıllardır şov dünyasında olan çiftin ayrılığının “oldukça çarpıcı” olduğu ve çarşamba günkü haberler öncesinde “hiçbir sorun belirtisi” olmadığı çeşitli kaynaklar tarafından aktarıldı.

Onlarca yıldır Hollywood'da yönetmen, yapımcı ve yazar olarak faaliyet gösteren Raimi, "Örümcek Adam" serisinde üç film yönetti: 2002'de "Örümcek Adam", 2004'te "Örümcek Adam 2" ve 2007'de "Örümcek Adam 3", hepsinde de başrolde Tobey Maguire vardı.

Geçen ay CBR'ye konuşan film yapımcısı, 48 yaşındaki Maguire'la birlikte dördüncü filmin çekileceği yönündeki söylentilerden bahsetmişti.

Ünlü yönetmen buna cevap olarak "Eh, bunu henüz duymadım. Bunu okudum ama henüz üzerinde çalışmıyorum." şeklinde cevap vermişti.