ABD'nin Massachusetts eyaletinde yaşayan emekli bir kadın, tatil için gittiği lüks otelde çok nadir görülen bir hastalığa yakalanarak korkunç bir şekilde yaşamaını yitirdi. 

71 yaşında yaşama veda eden kadının kaldığı Mountain View Grand Resort&Spa isimli otelde bulunan jakuzideki su yüzünden hastalandığı tahmin ediliyor. Barbara Kruschwitz isimli kadının çok nadiren görülen lejyoner hastalığına yakalandığı ve otelde kaldıktan kısa bir süre sonra yaşamını yitirdiğini acılı eşi Henry anlattı.

Su sistemlerine bulaştığı tahmin edilen hastalık yüzünden aynı otelde kalan bir diğer müşterinin de hastanelik olduğu kayıtlara geçti. 

Kruschwitz'in zatürre benzeri hastalığa yakalandığı ve hastalıkla mücadelesini kaybettiği belirtildi. 

ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Birimi olayla ilgili soruşturma başlatırken otelin jakuzisinde bakteri izlerine rastlandığını duyurdu. 

Eşinin ölümünden sonra bir diğer müşterinin daha hastalanmasına inanamadığını söyleyen Kruschwitz, "Bu olaydan sonra otel yönetiminin daha dikkatli olması gerekiyordu" dedi. ABD'li resmi makamlar, "İki olay farklı zamanlarda meydana geldi. Kruschwitz ile diğer hasta aynı odalarda kalmadı, her iki olay aylar sonra gerçekleşti" dedi.

İnsanlara su damlacıkları aracılığıyla bulaşan lejyoner hastalığının belirtileri hastalığın bulaşmasından 2 ile 14 gün sonra ortaya çıkabiliyor. Yüksek ateş, öksürük, nefes darlığı, kas ağrısı, baş ağrısı gibi belirtileri olan hastalığın zatürreye dönüşme ihtimali de yüksek.

Otel yönetimi ise yaşamını yitiren kadının ölüm sebebinin lejyoner hastalığı olduğunun o dönemde bilinmediğini açıklarken, jakuzinin kullanıma açık olmasını bu sebebe bağladılar.