Birliktelikleri şiddet iddiasıyla biten Deniz Bulutsuz ve Ozan Güven'in birbirlerinden karşılıklı şikayetçi oldukları davada yeni gelişme yaşandı.

YARALANMANIN ARDINDAN ANKSİYETE BOZUKLUĞU GELİŞTİ

Çelişkilerin giderilmesi talebiyle davanın bugünkü duruşması öncesinde 4 Ocak 2024 tarihli Adli Tıp İkinci Üst Kurulu tarafından düzenlenen rapor İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi'ne ulaştı.

Rapora göre Deniz Bulutsuz'da, 13 Haziran 2020'de maruz kalındığı iddia edilen olayın ardından psikiyatrik bir hastalık olan anksiyete bozukluğu geliştiğinin anlaşıldığı ve yaralanmasının kişi üzerindeki etkisinin basit bir tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde hafif nitelikte olmadığı belirtildi.

BULUTSUZ'UN VÜCUDUNDA KEMİK KIRIĞI TANIMLANMADI

Raporda ayrıca "Vücudunda kemik kırığı tanımlanmadığı, 9 Şubat 2022'de yapılan muayenesinde yüz sınırları içerisinde tespit edilen yara izinin belirli bir mesafeden ilk bakışta fark edilmediğine göre yüzde sabit iz niteliğinde olmadığı, organlardan birinin işlevinin sürekli zayıflaması ya da yitirilmesi niteliğinde herhangi bir anatomik eksiklik veya fonksiyonel bozukluk tespit edilemediği" kaydedildi.

4 HAZİRAN'A ERTELENDİ

Duruşmaya katılmayan müşteki-sanıkları avukatları temsil etti. 

Ve duruşmada beyanı alınan Deniz Bulutsuz'un avukatı Hakan Şimşek, raporun kasten yaralama suçunu teyit ettiğini öne sürerek, dosyanın mütalaa için savcılığa gönderilmesini talep etti.

Ozan Güven'in avukatı Gökçe Kılıç Gülseren ise rapora karşı savunma yapmak üzere süre talep etti. 

Ara kararını açıklayan mahkeme, taraflara süre vererek duruşmayı 4 Haziran'a erteledi. 

NE OLMUŞTU?

Oyuncu Ozan Güven'in eski kız arkadaşı Deniz Bulutsuz, 2020 yılında Güven'in kendisine şiddet uyguladığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Ozan Güven hakkında "hakaret", "cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "kasten yaralama" suçlarından 3 yıl 9 aydan 13 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.Ozan Güven'in de karşı şikayet dilekçesi vermesi üzerine Deniz Bulutsuz hakkında "basit yaralama" suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Hazırlanan iddianamede 13 Haziran 2020'de gece saatlerinde Ozan Güven'in evinde olan çiftin, arkadaşlarının evinde başladıkları tartışmanın yeniden alevlendiği, Güven'in abajur ve elleriyle vurarak Deniz Bulutsuz'u darbettiği ifade edildi. Deniz Bulutsuz'un çenesinden yaralanmasına neden olduğu iddia edilen abajur silah sayıldı.

İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi'nde devam eden yargılama sürecinde, mahkeme Deniz Bulutsuz'un vücudundaki yaralara ilişkin Adli Tıp Kurumu'ndan kesin rapor istedi. Adli Tıp Kurumu 2. İhtisas Kurulu tarafından düzenlenen ilk raporda, Deniz Bulutsuz'daki yaralanmanın yaşamını tehlikeye sokan bir durum olmadığı, kişi üzerindeki etkisinin basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde hafif nitelikte olmadığı, vücudunda kemik kırığı tanımlanmadığı, yüzünde sabit iz niteliğinde olmadığı, organların birinin işlevinde zayıflaması ya da yitirilmesi niteliğinde herhangi bir anatomik eksiklik veya fonksiyonel bozukluk tarif ve tespit edilemediği kaydedildi.