CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i Ankara Gölbaşı'ndaki konutunda ziyaret etti.

"ZOR BİR GÖREV YÜKLENDİ"

Ziyaretin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, “Nazik ziyaret için ben teşekkür ediyorum sayın başkana. Görevinde başarılar diliyorum. Zor bir görev yüklendi. Mutlaka başarılı olacaktır. Umudum o. Sizlere de teşekkür ediyorum” dedi.

"TECRÜBELERİNDEN YARARLANIYORUZ"

CHP lideri Özel de “Biz sayın Cumhurbaşkanımıza daha önce de nezaket ziyaretlerinde bulunmuştuk. Ben genel başkan seçildikten sonra kendisi bir tebrik telefonu açmıştı. Ben de bu tebrik telefonuna teşekkür için bir ziyarette bulunmayı istedim. Kendisinin engin devlet tecrübelerinden yararlanıyoruz” diye konuştu.

"DÜZENLİ ARALIKLARLA ZİYARET EDECEĞİZ"

10. Cumhurbaşkanı Sezer’in fikirlerini önemsediklerini vurgulayan Özel, şu ifadeleri kullandı:

“Kendisinin tavsiyelerini alıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti devletinde çok önemli bir dönemde çok başarılı ve hala daha Türkiye’deki herkesin o süreci imrenerek hatırladığı bir Cumhurbaşkanlığı dönemi geçirmişti. Bizim haddimize değil tabi bu takdir ifadelerini söylemek. Kendisinin tavsiyelerini aldık. Bundan sonraki süreçlerde de kendileri uygun gördüğünce sayın Cumhurbaşkanımızı düzenli aralıklarla ziyaret edeceğiz."