CHP lideri Özgür Özel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda AKP hükümetine Irak'ın kuzeyinde 12 askerin bölücü terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesiyle ilgili çağrı yaptı.

"Hükümet, Milli Savunma Bakanı aracılığıyla derhal siyasi parti gruplarını ve Meclis'i bilgilendirmelidir" diyen Özel, şu ifadeleri kullandı:

- "Yaşanan terör saldırısı ile ilgili başta şehit sayısı olmak üzere dolaşan endişe verici bilgiler hakkında derhal bu bilgilendirmeyi talep ediyoruz. Mehmetçiğin can güvenliği, yaralılarımızın durumu baş kaygımızdır. Bu hususta sorumlulara görevlerini önemle ve aciliyetle hatırlatıyoruz

"BU BİLGİLENDİRME OLMADAN..."

- Buradan ilan ediyorum ki; bu bilgilendirme yapılmadan, sorularımıza yanıt almadan ve ikna olmadan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin altında imzası olan hiçbir bildiriye imza atmayacağız.

"MİLLİ YAS İLAN EDERLER Mİ BİLMİYORUM..."

- Milli yası, Suudi Arabistan Kralı'nın ölümünde ilan edenlerin aklına bugün milli yas ilan etmek gelmemektedir. Milli yas ilan ederler mi bilmiyorum ama milletimiz kendi yasını ilan etmiştir. Hepimizin Başı Sağolsun!"

2 GÜNDE 12 ŞEHİT

Pençe-Kilit hava destekli kara harekatında önceki gün PKK'lı teröristlerin saldırısında 6 askerin şehit olmasından sonra dün de aynı bölgeden şehit haberleri gelmişti.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bir askeri üs bölgesine sızmaya çalışan PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 6 askerin şehit olduğunu, 1 askerin yaralandığını duyurmuştu.