CHP Genel Başkanı Özgür Özel, başta Bursa olmak üzere CHP'nin yönetimine geçen bazı belediyelerde tanıdık-akraba kayırmacılığına karşı uyarılarına devam etti. 

"BİZ BELEDİYEYİ İŞ SAĞLAMAK İÇİN KAZANMADIK" 

Teşekkür ziyaretleri kapsamında, Afyonkarahisar'a giden Özel, Belediye Başkanı Burcu Köksal ile birlikte açıklama yaptı. Özel, şunları söyledi:

- Çok önemli bir sınavdayız. Bütün gözler üzerimizde. Dikkatle bizi izliyorlar. O yüzden okyanusları geçip derelerde boğulmayacağız. Sonuna kadar başladığımız gibi devam edeceğiz. Burcu Köksal'ın geçtiğimiz günlerde ‘artık bundan sonra Afyon'da eş, dost, akrabayı, belediyeye doldurmak yok’ dediği yaklaşımını önemsiyoruz, destekliyoruz. Sonuna kadar arkasındayız.

- CHP’li belediyeler bizlerin ‘çocuklarının, torunlarının uzun yıldır emeğimiz var hemen işe girmeli’ diye bakacağımız yerler değildir. Biz bu belediyeleri çocuğa, toruna, eşe, dosta iş sağlamak ya da ihale verip rant aktarmak için değil, biz bu belediyeleri, o çocukların geleceğini kurtarmak için kazandık. Geleceklerini kurtarmak için. İsrafı durdurup masrafları azaltıp, borçları ödeyip en iyi hizmeti yapıp kayırmacılık değil iyi hizmet yaparsak önümüzdeki seçimleri kazanacağız.

"UFAK TEFEK ATAMA HATALARI OLUYOR"

- ‘Belediyeyi kazandık, artık benim rahat etme zamanım’ diye düşünmeyin. Biz bu ülkenin geleceğini kurtarmak için burada kişisel beklentilerin taleplerin çok dışında bir yaklaşımda bulunmamız lazım. Açık söylüyorum ufak tefek atama hataları oluyor. Tek tek hepsini geri aldırtıyorum.

- Bursa'da geri aldırdım. Balıkesir'de geri aldırdım. Adana'da geri aldırdım. Hata yapma lüksümüz yok. Onlar gri bir kağıt gibi, onlar kir göstermiyor. Biz tertemiz bir partiyiz. Bembeyaz bir kağıt gibi üzerine kurşun kalemi dokundursak kir gösteriyor kardeşim. Dikkat edeceğiz. Doğru davranacağız. Örnek olacağız. Biz başaracağız.

"KİMSEYİ İMRENDİRMEYECEĞİZ" 

CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Faruk Duha Erhan’ı, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal ve parti örgütüne yerel seçim başarısı dolayısıyla teşekkür eden Özel, şöyle devam etti:

- Geçmişte CHP belediyelerinin raporları hep şöyle: Yarısı kadar parayla iki katı iş yapıyor. Göreceksiniz, yarısı kadar parayla iki katı iş yapacağız. Mazeret üretmeyeceğiz, iş üreteceğiz. Ve Afyon'da oy veren kimseyi pişman etmeyeceğiz. Oy vermeyenleri de imrendireceğiz, sabırsızlandıracağız. ‘Gelsin de bir dahakine Burcu'ya oy vereyim. Gelsin de bir dahakine CHP'lilere oy vereyim’ dedirteceğiz Bu anlayıştayız. Bu yaklaşımdayız. O yüzden Afyon'a, Cumhuriyet'in bu güzel kentine hayırlı uğurlu olsun. 

- Evet işsizlik büyük sorun. Ama belediyeler işsizlik sorunu ortadan kaldırabilecek müesseseler değil. Zaman içinde belediye güçlendikçe, yeni hizmetler oldukça, yeni yerler açıldıkça işsiz kardeşlerimiz de iş bulacaklar. Ama bu süreçte bütün Afyon'da borçları kapatmamızı enkazı kaldırmamızı ve onlara hizmeti getirmemizi beklemelerini temenni ediyoruz.