Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş ve beraberindeki heyet, bugün CHP Genel Merkezi’nde CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i ziyaret etti. TİP adına Genel Başkan Erkan Baş, Genel Başkan Yardımcısı Doğan Ergün, Parti Sözcüsü Sera Kadıgil ve Örgütlenmeden Sorumlu MYK Üyesi Yunus Başaran’ın katıldığı görüşmede CHP adına ise Genel Başkan Özgür Özel, Genel Sekreter Selin Sayek Böke, Parti Sözcüsü Deniz Yücel, Yurt İçi ve Yurt Dışı Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin yer aldı.


Görüşme yaklaşık 40 dakika sürdü.

YEREL SEÇİM GÖRÜŞÜLDÜ 

Görüşmede TİP heyeti, TİP Milletvekili Can Atalay’ın hukuksuz tutukluluğunun devam etmesi sürecinde CHP’nin sergilediği dayanışma için teşekkür etti ve bu konuda tüm muhalefet olarak yapılabilecek ortak çalışmalar değerlendirildi.

İktidarın Can Atalay’ın milletvekilliğini düşürme girişimine karşı basına yansıyan haberlere ilişkin değerlendirmeler paylaşıldı.

Yaklaşan yerel seçimler konusunda görüş, öneri ve değerlendirmelerin CHP heyetine iletildiği görüşme, karşılıklı başarı dilekleri ile sonlandı.