Özge Yağız geçen günlerde Amerika'nın ünlü internet sitesi TC Candler tarafından her yıl yayımlanan 'Dünyanın en güzel 100 kadını' listesine Türkiye'den giren üç isimden biri olmuştu.

Hem Türkiye'de hem de yurt dışında geniş bir hayran kitlesine sahip olan Yağız'ı, Instagram'da 4 milyondan fazla kişi takip ediyor.

Oyuncu son zamanlarda ise sosyal medyadan şikayetçi...

Özge Yağız sahte hesaplardan kendine hakaret edenler hakkında suç duyurusunda bulundu.

"SAHTE HESABIN SAHİBİ CEZA ALDI"

Yağız'ın avukatı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Müvekkilim Özge Yağız hakkında bir süredir sosyal medya üzerinden kişilik haklarına yönelik saldırı içerikli paylaşımlar yapılmaktadır. Bu paylaşımlar müvekkilimin sessizliği üzerine katlanarak artmıştır."

"Neticede müvekkilimin kişilik haklarına saldırı teşkil eden bu paylaşımlara karşı tarafımızca cezai şikayetler yapılmaktaydı ve bu şikayetlerden ilkinin sonucunu kamuoyu ile paylaşmak isteriz."

"Özge Yağız hakkında hakaret içerikli paylaşımlar yapan sahte bir hesap sahibinin kimliği emniyet yetkililerimizin çalışmaları sonucu tespit edilerek yargı makamlarına bildirilmiş, yapılan yargılama sonucunda ise sanık, suç teşkil eden bu eyleminden dolayı cezalandırılmıştır.

"Bu kararın ilk ve son olmayacağını vekil olarak belirtmekle beraber, müvekkilimin kişilik haklarına saldırı teşkil eden tüm paylaşımlara karşı hukuki süreçlerin başlatıldığını kamuoyuna bildiririz."