CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir’de devrim şehidi Asteğmen Kubilay için düzenlenen anma törenlerine katıldıktan sonra memleketi Manisa’da CHP’nin önceki dönem il başkanlarından olan ve geçtiğimiz gün vefat eden Hüdayi Fazlıları’nın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Fazlılar’ın İzmir’de yaşayan ailesini CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile birlikte ziyaret eden CHP’li Özel, aileye başsağlığı dileklerini iletti.

“İL VE İLÇE BAŞKANLIKLARI BİZİM BABA EVİMİZ”

Özel taziyenin ardından partisinin İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nu da ziyaret etti. Ziyarette açıklamalarda bulunan CHP’li Özel, Türkiye’nin 81’in de partisinin makam odasını bulunduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

“İl başkanlarımız CHP genel başkanlarına illerinde vekalet ediyorlar. Bizim oturduğumuz ve Atatürk’ten emanet aldığımız koltuğu burada temsil ediyorlar. O nedenle bir ilde bir programımız varsa o ilde ve ilçede mutlaka CHP il ile ilçe binalarına uğruyoruz. Hep söylediğimiz gibi burası bizim baba evimiz. Bazen kadın örgütleri diyor ki neden baba diyorsun. Atatürk erkek olduğu için baba evi diyoruz. Kendi memleketimiz ana kucağımız ama CHP il başkanlıkları ilçe başkanlıkları bizim baba evimiz.”

“CHP İÇİN İZMİR’İN SONUÇLARI ÇOK ÖNEMLİ”

CHP’li Özel açıklamasında yerel seçimlerde İzmir’den alınan sonucun çok önemli olduğuna değinerek sözlerine şöyle devam etti:

“İzmir’de bir yerel seçim yaklaşıyor. Tabi herkes yerel seçimdeki adaylıkları merak ediyor. O iş kendi mecrası içinde ilerliyor. İzmir’e ilave bir şey veya ilave edilecek olumsuzluk filan yok. Ölçme değerlendirmeler devam ediyor. Aynı ölçekteki büyükşehirlerle birlikte İzmir’in büyükşehiri de ilçelerdeki belediye başkanlıkları da açıklanacak. O konuda ilave herhangibir mevzu yok. Ama bir gerçek var. İzmir CHP’nin amiral gemisidir. CHP’nin sancak gemisidir. O nedenle İzmir’deki seçim sonuçları CHP için her yerdekinden çok daha önemlidir.”

“ÇİRKİNLEŞEREK MUAFFAK OLACAKLARINI SANIYORSA BUNDA ALDANIYORLAR”

Açıklamasının son kısmında iktidar partisi temsilcilerinin yerel seçimler için İzmir’de çirkin bir siyaset anlayışı içinde olduğunu ifade eden CHP’li Özel sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Bu süreçte tabi AKP’nin İzmir üzerinde fevkalade manüpilatif, sürekli gerçekleri çarpıtan, karamalarla kampanyalar düzenlemeye çalışmasını şöyle yorumlamak gerekiyor. Kendi güçleriyle bir şey yapamayacaklarını anladıkları için en iyi bildikleri işi yapmaya, saldırarak ve çirkinleşerek siyaset yapmaya çalışıyorlar. Ama İzmir’de karşılarındaki muhataplar, il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, büyükşehir belediye başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız, genel başkan yardımcılarımız, milletvekillerimiz, İzmir’e yakışır siyasi figürler ve İzmir’e yakışır bir siyasi dille, olgunluk ile centilmenlikle bu kampanyayı yürütmeye devam edecekler. Buradaki yerel seçimi bir genel seçim havasına sokup genel seçimlerde olduğu gibi bir takım yalanlara dolanlara, karalamalara gerginliklere sığınarak İzmir’i kazanmaya çalışmaları kendi etkisizliklerini, kendi yetkinsizliklerini, kendilerine özgüven eksikliğini gösteriyor. O yüzden biz İzmir’e yakışır bir kampanya yürüteceğimizden, güleryüzlü kampanya yürüteceğimizden, İzmirlileri germeyen bir kampanya yürüteceğimizden herkes emin olsun. Bugüne kadar İzmir’de muaffak olamayanların çirkinleşerek muaffak olacaklarını sanıyorsa bunda aldanıyorlar. En iyi cevabı bir kez daha İzmirlilerden alırlar. Ben ortaokul, lise ve üniversite de ve hatta askerlikte İzmir’de bulunmuş birisi olarak Manisa’dan sonra burası benim ikinci memleketim. Kampanya süresincede İzmir’de hem genel başkan sıfatıyla hem de burada yetişmiş bir İzmir evladı sıfatıyla beni burada çokça göreceksiniz. İzmir’de en iyi sonucu hep birlikte alacağız.”

CHP’li Özel açıklamasını ardından partisini il başkanı ve yöneticileri ile birlikte yerel seçimler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Daha sonra CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya'nın vefat eden annesi Halise Kaya'nın Buca Cemevi'ndeki cenaze törenine katılan Özel, aileye başsağlığı diledi.

ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET

Geçirdiği kaza nedeniyle yaralanan ve tekerlekli sandalyeyle görevini sürdüren Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç'ı makamında ziyaret eden Özel, daha sonra Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütü mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Teğmen Ramazan Günay'ın Buca ilçesinde oturan ailesini ziyaret etti, başsağlığı dileklerini iletti.