31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala yurt gezilerine devam eden CHP lideri Özgür Özel, bugün Kilis'teydi...

Düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, ''Kilis'te seçimi kazanmak için AKP ile kafa kafaya yarıştıklarını'' belirtti.

Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Kilis'i, AKP alamazsa MHP alır diye düşündüğünü ve Kilis'i çantada keklik olarak gördüğünü" ifade etti.

'EMEKLİNİN YALANA, SAHTE VAADE KARNI TOK'

"Emekliler sıkıntı içinde” diyen Özel, şöyle devam etti:

-22 yıl önce Tayyip Erdoğan geldiğinde en düşük emekli maaşı 1,5 asgari ücretken şimdi en düşük emekli maaşı 0,6 asgari ücret düzeyine geldi. Tayyip Bey emekliye ilişmese, karışmasa 1,5 asgari ücret bugün bir emekli maaşı 26 bin liraydı.

-O gün emekli maaşıyla 8 çeyrek altın alınırken, bugün sadece 2,5 çeyrek altın alınıyor, yani 5,5 çeyrek altın kayıp. Kilis'te hayat pahalılığı herkesi mahvetti. Kilis'te her evde yapılan Kilis tavası vardır ve yapılan zamlar nedeniyle geçen yıldan bu yana Kilis tava maliyeti yüzde 130 zamlandı.

-Şimdi gazete ve televizyonlar söylesin, Özgür Özel Kilis'te yağmur altında Kilis tava hesabı yaptı diye.

-Geçen yıl emekli maaşıyla 135 porsiyon Kilis tava yapılabiliyordun bugün ise 75 porsiyon yapılabiliyor. İktidarın emekli hesabı fındık, zeytin, sucuk ve boyozda tutmadığı gibi Kilis tavada da tutmuyor.

-Kilis yoksullaşıyor, emekli ete, kıymaya hasret. Emekliler 10 bin lira alıyor ve Kilis'te en düşük ev kirası 10 bin lira. Emekli ya aç kalacak ya sokakta kalacak ve biz bu anlayışa isyan ediyoruz. Tayyip Erdoğan 'Emekliler halinden memnun, Özgür efendi kışkırtıyor' dedi.

-Sonra bütün siyasiler konuştu, emekliler meydanlara doluştu ve başladın 'çalışma yapıyoruz' demeye. Geçen hafta grup başkanvekilin çıktı 'cumartesi müjde geliyor' dedi.

-Emekliler bekledi ama fos çıktı, pazar İstanbul mitingine sakladı diye düşündü emekliler, bekledi ama yine fos çıktı. En nihayetinde bayramdan sonra '16 Nisan’ı bekleyin' dediler. Emeklinin yalana, sahte vaade karnı tok. Madem emekliye para yok 31 Mart'ta AKP ve MHP'ye oy moy yok."

Özel, çiftçilerin de büyük sıkıntı içerisinde olduğunu ve bir kilo buğday satıp, bir bardak çay içemediğini söyledi.

Özgür Özel, konuşmasının sonunda alanda bulunanlardan, yanına çağırdığı partisinin belediye başkan adaylarına 31 Mart'ta destek vermelerini istedi.