CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önümüzdeki hafta görüşmesi beklenirken 31 Mart sonrası 23 Nisan resepsiyonundaki ilk temas dikkat çekmişti.

Görüşme gündemi sürerken CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir" paylaşımı yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun sözleri hakkında CHP'den ilk yorumu Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın yaptı. CHP lideri Özgür Özel de Denizli'de 'müzakere-mücadele' açıklaması yaptı.

"BÜYÜK MÜCADELE BAŞLIYOR"

Vatandaşlara seslenen Özel, konuşmasının ilgili kısmında şu ifadelere yer verdi:

- Şunu bilin CHP’nin Genel Başkanıyım. Yapacağım her görüşmede, kuracağım her temasta, çıkacağım her kürsüde milletin sesi olacağım. Halkın sesi olacağım. Sizin sesiniz olacağım. Bize inandınız, güvendiniz. Bize sorumluluk verdiniz. Bundan sonra bir büyük mücadele başlıyor.

- Dün Çorlu tren kazasında, evladını kaybeden annelerin, babaların, gözü yaşlı eşlerin, babasız kalmış evlatların yanındaydık. Pazar günü Ulus’ta atanmayan öğretmenlerle birlikte olacağız. Bundan sonra mağdur ve mazlumun yanında dimdik duracağız.


Özgür Özel, CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum'a, hediye ettiği motosiklete binip Büyükşehir Belediyesi'ne gitti. 

"SONUÇ ALAN SİYASET İÇİN..." 

- Yakında ilan edeceğimiz emekli mitingiyle emeklilerin sesini duyuracağız. Siz oyunuzu attınız, göreviniz tamam, bundan sonra bekleyin, böyle bir şey yok. Bundan sonra bu ülkeyi kurtarmak için bize de hepimize de hepinize de önemli görevler düşüyor. Bugün burada olduğu gibi bundan sonra nereye çağrılırsak, hangi eyleme, hangi mitinge, hangi yürüyüşe çağrılırsak, oraya koşalım.

- Destek olalım. Hakkımızı söke söke alalım. Sizlere güç veren, sizlerden güç alan, sokaktan korkmayan, meydandan çekinmeyen, müzakere de eden mücadele de eden yepyeni, dinamik, sonuç alan bir siyaset için yola çıktık. Beraber miyiz? Bir kez daha söylüyorum. Bu ülkeyi seviyoruz. Sizleri seviyoruz. Beni seviyor musunuz? Beni seven arkamdan gelsin...

"31 MART YENİ BİR SORUMLULUK BAŞLATTI"

Manisa'daki programı kapsamında ise Sarıgöl Kent Meydanı'nda vatandaşlara seslenen Özel, yerel seçimlerde partisine verilen destek için teşekkür etti. Özel, seçimde büyük bir görev üstlendiklerini belirterek, sırtlarında eşit, ayrımsız hizmet etmenin, yoksullara, köylülere, çiftçilere, hayvancılıkla uğraşanlara, emeklilere, emekçilere ve gençlere sahip çıkmanın sorumluluğu bulunduğunu söyledi. 

Bir sonraki genel seçimlerde iktidar olmayı hedeflediklerini dile getiren Özel, şöyle devam etti: 

"Önümüzdeki genel seçimler için CHP'nin iktidarı için herkes sabredecek, fedakarlık yapacak, kusur görürse örtecek, yanlış görürse bizi uyaracak, doğru yapılanları alkışlayacak, herkese anlatacak. Hep birlikte bu ülkenin makus talihini yeneceğiz. Yoksulluğu ve işsizliği yeneceğiz. Bu güzel şirin ilçeden bütün Türkiye'ye bir kez daha seslenmek istiyorum; 31 Mart seçimleri yeni bir siyasi iklim, yeni sorumluluklar, yeni bir dönem başlattı. Mevcut genel iktidara da bize de mesaj verdi.

"ÖZGÜR ÖZEL SUNİ GÜNDEMLERİN PEŞİNE TAKILMAZ"

Özel, 31 Mart'ta vatandaşın kendilerine bir "yatırım kredisi" verdiğini kaydederek, bunu iyi değerlendirip doğru çalışırlarsa seçmenin CHP'ye ülkeyi yönetme fırsatını da vereceğini ifade etti. 

Seçmenin kavga değil çalışma istediğini vurgulayan Özel "Bizden mücadele beklerken, müzakereyi de sürdürmemizi istiyor. Özgür Özel nerede, kiminle konuşursa, kiminle müzakere ederse etsin konuşurken suni gündemlerin peşine takılmaz. Birilerinin iktidarı sürdürme hevesiyle kendilerinin isteklerinin peşine takılmaz. Birilerinin gündeminin peşine düşmez" dedi.