CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde düzenlenen "halk buluşması" programında partililere hitap etti. 

"ADINI ANIP DEĞER KATMAYACAĞIM BİRİSİ"

İlçede, geçen yerel seçimi kazandıklarını anımsatan Özel, "Müthiş gayret ettik 2014'te olmadı. Israr ettik, defalarca geldim, 2019'da seçimleri aldık. Önce sevindik sonra üzüldük. Adını anıp değer katmayacağım ama birisi bizi üzdü, oylarımızı aldı, başka tarafa geçti." diye konuştu.
 
Partililerin verdiği oyla Süleyman Algan'ın ilçede aday seçildiğini aktaran Özel, şöyle devam etti: 

- Şu anda Düziçi bütünleşmiş durumda. Hep beraberiz, birlikte kazanacağız. Bir söz verdim mi tutarım. Süleyman Algan belediye başkanı olacak, gelecek burada ramazan da bitmiş olacak inşallah hep beraber belediyenin önüne gideceğiz. Çıkacağım bir kahvesini içeceğim, bir kere de belediyenin önünde size hitap edeceğim. 

YAVAŞ'IN ELİ HİÇ EKSİK OLMAYACAK

- Bu arada Düziçi'nin derdi, sorunu çok. Boyunu aşan sorunları da var. Siz Süleyman Algan'ı belediye başkanı seçeceksiniz ya onun bir omzunda benim hep bir elim duracak. Genel Başkanın ilçesi burası. Bir de Süleyman Algan'ın bir omzu daha var. O omzunda da Mansur Yavaş'ın eli hiç eksik olmayacak. 

- Düziçi'nde ne ihtiyaç varsa o çalışacak yapacak, zorlandığı yerde CHP'li belediyeler onun yardımına koşacak. Düziçi'nde bugüne kadar yapılmamış hizmetleri yapacağız, sizi mahcup etmeyeceğiz, yüzünüzü güldüreceğiz.

HEP ÇIKAR İLİŞKİSİ

Daha sonra Adana'nın Ceyhan ilçesine geçen Özgür Özel, Yeniden Refah Partisi ile AKP'nin yaşadığı gerilime dikkati çekti:

- Necmettin Erbakan hocanın oğluna 9 ay önce methiyeler düzüyordu, ittifak yapıyordu, elini kaldırıyordu. Şimdi Yeniden Refah Partisi ittifak dışına çıktı. 

- Şimdi, 'Cambaz, ip cambazı, gölgemde yürüyor' diyor. Tayyip Bey, kimseyle samimi bir ilişki kurmuyor. Hep çıkar ilişkisi. 

- Bugün oyu ona verirsen, senden iyisi yok. Yarın biraz uzak durursan hemen hainsin, teröristsin, FETÖ'cüsün, zübüksün, cambazsın.