CHP Genel Başkanı Özgür Özel, oyunu Manisa merkez Yunusemre ilçesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik İlkokulu'nda ailesi ile birlikte oy kullandı.

Özel'in okula gelişi sırasında bazı vatandaşlar alkışlarlarla destek verdi. Oy vereceği 1174 nolu sandıkta sıraya giren Özel, vatandaşların öncelik tanıma talebini de reddedetti.

Eşi ve kızına öncelik veren Özel kendisine sıra gelince oy pusulası ve zarfını alarak kabinde oyunu kullandı. Özel'in oy kullandığu Yunusemre ilçesinde 12 aday yarışıyor.

Özel, oy verme işleminin ardından Ankara'ya dönerek seçim sonuçlarını CHP Genel Merkezi'nde takip edecek.

"DEMOKRASİ ŞÖLENİNE KATKI VEREN HERKESE TEŞEKKÜRLER"

Okul çıkışında basın mensuplarına açıklma yapan Özel şunları söyledi: 

Bu demokrasi şölenine katkı veren herkese teşekkür ediyoruz. Türkiye'deki başta muhtar adayları olmak üzere hangi partiden olursa olsun yönetim adına iddia koyan ve seçmenden oy isteyen herkese başarılar diliyrouz. 

Geçtiğimiz süreçte elbette siyasi tartışmalar oldu şikayet ettiğimiz haksızlıklar oldu. Ancak çok büyük kazalar, aksilikler olmadan bugüne geldik. Yüksek Seçim Kurulu'nu takip ediyoruz. Şu ana kadar Türkiye'de seçimin sorunsuz ilerlediği söyleniyor. 

"SİLAHLARDAN UZAK DURUN"

Ben siyasi partimize mensup herkese ve sözüme değer veren herkese zaman zaman seçimlerde tansiyon yükselebilir istenmeyen olayalara gebe bir takım durumlar ortaya çıkabilir. Herkese bugün sakinliğini korumusını seçimin huzur ve itidal içinde sonuölanmasını temenni ediyorum. 

Sandıklar açıldıktan itibaren sonuçlar ilan edilene kadar özellikle kazanma sevinciyle, kutlamalarla ilgili tüm vatandaşlarımızı en önce silahlardan uzak durmaya davet ediyorum. Böylesi günlerde en olmadık sevin gösterisinde kullanılan bir kurşun bir hayatın kaybedilmesine sebebiyet verebşiliyor. Silahlardan uzak durulmasını tavsiye ediyorum. 

"SEVİNÇ GÖSTERİLERİNDE TAŞKINLIKTAN UZAK DURUN"

Partimize mensup veya bize oy verip sonuçlardan memnun olacak kişiler elbette sevinç gösterileri olacaktır. Taşkınlıktan uzak durmalarını tavsiye ediyorum. Bu seçimin kaybedeni yoktur. 

Sevinç gösterileri sırasında başkalarını üzmek rencide etmek Türkiye'nin birliğine beraberliğine zarar verir. Biz belki bugün sandıkta 20 milyon kişiyi, 30 milyon kişiyiz ama yarın Türkiye'de 84 milyon kişiyiz ve hep beraber yüz yüze bakacağız.

Vatandaşlar da böyle yapacak siyasiler de böyle yapacak. Bundan sonra karar mmiletin ve bu karar saygı duyacağız. 

"ADAYIMIZIN OLDUĞU TÜM SANDIKLARDA GÖREVLİMİZ VAR"

Bundan sonraki süreci de dikkatle takip edeceğiz. Bu sabah 08.30 itibariyle partimden yapılan raporlamada, Türkiye genelinde yüzde 98,5 oranında birinci sandık görevlilerinin gelip yerlerine oturduklarını, ortaya çıkan boşlukları da yedek arkadaşlarımızla doldurduğuzu ve şu anda adayımızın olduğu hiç bir yerde eksik sandık görevlimizin olmadığını öğrenmiş durumdayım.

Bu benim için önemli bir veridir. Bunun tüm siyasi partiler için de böyle olmasını temenni ederiz. Çünkü oy sandığa atılan kadar vatandaşın namusudur. Sandığa atıldıktan sonra hangi partiye atıldıysa o partinin namusudur ve o şekilde korunacak.