Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Manisalı Piyade Sözleşmeli Er Enis Budak(22) için siyasi parti liderleri fotoğraflı paylaşımda bulunarak başsağlığı mesajı yayınladı.


Enis Budak

CHP’Lİ ÖZEL’DEN ÜÇ YIL ÖNCEKİ FOTOĞRAFLA PAYLAŞLATI

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, şehit Enis Budak ile ilgili baş sağlığı mesajını üç yıl önce çektirilen bir fotoğrafla paylaştı. Edinilen bilgilere göre üç yıl önce Gelecek Partisi’nin il gençlik kollarında görev yapan şehit Er Enis Budak’ın Manisa’da resmi bir programda o dönemde CHP Grup Başkanvekilliği görevinde bulunan Özgür Özel ile hatıra fotoğrafı çektirdiği öğrenildi.

CHP Genel Başkanı Özel sosyal medyadan 3 yıl önce şehit Enis Budak ile paylaştığı fotoğrafta şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizin yüreğini yakan bu kahreden gecede şehit olan Manisalı hemşehrim Enes Budak ile 2020 yılında Manisa Meydanı'nda yan yana fotoğrafımızı görünce bir kez daha kahroldum. Manisamızın ve ülkemizin başı sağolsun.”

DAVUTOĞLU’DA FOTOĞRAFLI PAYLAŞIMDA BULUNDU

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’da şehit Er Enis Budak için fotoğraflı paylaşımda bulunarak başsağlığı mesajı yayınladı.

3 yıl önce Gelecek Partisi’nin Manisa İl Gençlik Kolları’nda görev yaptığı bilgisine ulaşılan şehit Enis Budak için Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Acı, acı üstüne. Memleketimizin dört bir yanına kor düştü. Şehitlerimizin her birinin hikayesi yüreğimizi dağladı. Kahraman şehitlerimizden Enes Budak’ı Manisa ziyaretimizde tanımıştım, İl Gençlik Kollarımızda görev yapmıştı. Maskenin altında ışıl ışıl parlayan gözleri mıh gibi kaldı aklımda. Bütün yiğitlerimizin mekânları cennet, makamları âli olsun. Rabbim her bir şehidimizin ailesine, milletimize, bizlere sabır eylesin.”

2 YIL ÖNCE ANNESİNİ KAYBETMİŞ

Askerliğini tamamladıktan sonra sözleşmeli er olarak göreve başlayan şehit Enis Budak'ın bekar olduğu öğrenildi. 6 kardeşi bulunan eşit Budak’ın ayrıca 2 yıl önce annesini kaybettiği bilgisine ulaşıldı.