CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin eski genel başkanları Altan Öymen, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın ile İstanbul'da buluştu.

Bu buluşmanın ardından Özel ile önceki genel başkanlar, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen ile Özgün Göl'ün düğün törenine katılarak, nikah şahitliği yaptı.

Çiftin nikahı Bakırköy Belediye Başkanı Ayşegül Ovalıoğlu kıydı.

Özel, nikahta yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Türkiye’nin en köklü, en büyük, en güçlü ailesi olan Cumhuriyet Halk Partisi’ndeniz. Benim için çok büyük bir onur. Üç Sayın Genel Başkanımızla birlikte bugün nikah şahitliğini gerçekleştiriyor olmak. Biz Sayın Altan Öymen’in kitaplarından Cumhuriyet tarihini ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni tarihini, Sayın Murat Karayalçın’ın büyükşehir belediye başkanlığından yerel yönetimin, yerinden yönetimin önemini, Sayın Hikmet Çetin’in Türkiye’nin uluslararası alandaki temsilinden, geleneksel dış politikaya sahip çıkmanın önemini öğrenirken, bir baktık Cumhuriyet Halk Partisi’nde böyle önemli bir göreve gelmişiz” dedi. Özel, “Kimse daha önce bir genel başkan yardımcısının nikahının olduğunu hatırlamadı. Evlenen milletvekillerimiz oldu ama ilk kez bir Genel Başkan Yardımcısı evleniyor. Bu Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki değişimi de gösteriyor. CHP’de Genel Başkan Yardımcısı olabilmek için bayağı bir zaman kat etmek gerekirken, şimdi gencecik bir anayasa hocasının nikah şahitliğini yapabiliyoruz."

Özel, geçen hafta da CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer’in oğlunun nikah töreninde önceki Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte nikah şahitliği yapmıştı.