Bu sıcağa kar dayanmaz sözünün karşılığıydı Trabzonspor-Karagümrük maçı. Öyle bir Fırtına çıktı ki karşımıza Karagümrük’ü attığı gole pişman etti.

Şota Arveladze ile pas ve geçiş oyunu oynamaya çalışan Karagümrük, dev forveti Markao’nun kornerdeki kafasıyla aradığı golü de buldu ama o kadar geriye yaslandı ki maç bu dakikadan sonra tek taraflı bir hal aldı. Hakkını yemeyelim ev sahibi ekibin oyunu da Karagümrük’ü çıkartmadı.

Maçın anahtarı Abdullah Avcı’nın Enis Destan yerine forvette Pepe’yi oynatmasıydı. Fildişili yıldız o kadar dinamik bir oyun oynadı ki sürekli gezdi, sürekli kovaladı. Klasik bir 9 numaradan çıkıp kanat, forvet, oyun kurucu özelliklerini forvete yansıtan Pepe, Trabzon’u oyun anlamında hem orta alanda hem hücumda bir kişi fazla oynattı. Ona iki kişi eşlik etti. Visca ve Trezeguet hem keyif veriyor hem de oynadıkları oyundan keyif alıyor. Hep doğru koşular hep doğru paslar atmanın ödülünü dünkü maçta aldılar. İlk golde Bardhi’nin şutunun Biraschi’ye çarpıp kaleciyi yanıltması, ikinci golde de Visca’nın ortasında aynı oyuncunun topu kendi ağlara yollaması Trabzonspor için şanstı ama bordo-mavililer bu şansı kendisi yarattı. Avcı’nın Enis-Umut Güneş değişikliği de pastanın çileği oldu. Onun girişiyle Fırtına vites yükseltti. Önce Pepe Trezeguet’ye ardından Trezeguet de Pepe’ye al da at dedi. Mısırlı futbolcu Trabzon’dan kopma noktasına gelen Umut Bozok’a da son dakikada nefis bir asist yaptı.

Kısacası Fırtına tempolu, coşkulu, topu paylaştığı ve sürekli doğruları yaptığı futboluyla şampiyon olduğu dönemdeki gibi bir takım izletti.