Pep Guardiola, Manchester City'nin Chelsea'yi 1-0 mağlup ederek FA Cup yarı finalini kazanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi, ancak Real Madrid ile oynadıkları Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinin ikinci maçından sadece 72 saat sonra sahaya çıkmak zorunda kalmalarından ötürü de hayal kırıklığını ifade etti.

Guardiola, "Bugün oynamak kabul edilemez, bize neden fazladan bir gün vermediklerini ve nasıl hayatta kaldığımızı anlamıyorum." şeklinde konuştu.

İspanyol teknik direktör, diğer yarı final ekipleri Chelsea, Coventry ve Manchester United'ın hafta içi maçlarının olmamasına dikkat çekti ve maçın pazar günü oynanması durumunda herhangi bir sorun olmayacağını belirtti.

"İNSANLAR ANLAMIYOR"

Guardiola, Şampiyonlar Ligi'nden elenmenin takım üzerindeki etkisine de değindi:

İnsanlar Şampiyonlar Ligi'nden elenmenin bizim için nasıl bir tokat olduğunu anlayamıyor. Televizyonlar yüzünden... Bana daha fazla soru sormayın. Gerçekten zor koşullarda oynadık.

"İNANILMAZ BİR ÇABAYDI"

Wembley Stadyumu'nda gerçekleşen mücadelede, oyuncularının gösterdiği üstün performansı öven Guardiola, "Bazı oyuncular inanılmaz bir çaba gösterdi. Bu oyuncu grubunun Madrid'de 120 dakika boyunca fiziksel ve duygusal yorgunlukla ve iyileşmek için sadece iki günle yaptıkları en iyi şeylerden biriydi" ifadelerini kullandı.

Guardiola sözlerini, "Sezon sonunda FA Cup finalini oynamak için tekrar Wembley'e döneceğiz" diyerek noktaladı.