Bir zamanların dünya 1 numarası olan ve Wimbledon, Amerika Açık gibi şampiyonluklar elde eden Andy Murray, bir süredir istediği başarıyı yakalamakta zorlanıyor. 

36 yaşındaki tenis oyuncusunun 2024'e galibiyetsiz başlangıcı bu hafta başında da devam etti ve Güney Fransa Açık'ın (Open Sud de France) ilk turunda Benoit Paire'e üç sette yenildi. Avustralya Açık'tan da erken ayrılmasının ardından bu olay, bazı spor eleştirmenlerinin iki kez Wimbledon şampiyonunun emekliliğe yakın olduğunu öne sürmesine neden oldu.

Ancak BBC'deki bir makale, Murray'nin korkunç formuna rağmen oynamaya devam etmesinin sonunda mirasına zarar vermeye başlayıp başlamayacağını sorması Murray ve hayranları tarafından öfkeyle karşılandı.

Murray, X platformu üzerinden eleştirilere şu şekilde yanıt verdi: "Mirasımı lekelemek mi? Şu an çok kötü bir anımdayım. Çoğu insan şu an benim durumumda olsa pes ederdi. Ama ben çoğu insan değilim ve aklım farklı çalışıyor. Vazgeçmeyeceğim. Yapabileceğimi bildiğim performansları ortaya çıkarmak için savaşmaya ve çalışmaya devam edeceğim."

Murray, başta tenis dünyası olmak üzere pek çok kesimden destek aldı. Eski tenis yıldızı Andy Roddick şunu yazdı: "Başarılı ikonik bir yetişkine, iş için neyi seçmesi ve ne zaman yapması gerektiği konusunda fikrinizi söylediğinizi hayal edin. Bu çok aptalca. Bir mirası elinden alamayız. Başarı sonsuza kadar yaşar."

Tenis dünyasının bir başka efsane isimlerinden biri olan Martina Navratilova da şunları yazdı: "Andy ne zaman karar verirse... Onun mirası gayet iyi olacak, bu konuda endişelenmeyin!"