Avusturya'nın Graz kentinde oynanan ve hakem çifti Pınar Ünlü Hatipoğlu ve Mehtap Şimşek'in yönettiği EHF 2024 Kadınlar Avrupa Ligi final maçında Norveç'in Storhamar Handball Elite takımı, Romanya'nın CS Gloria 2018 BN takımını 29-27'lık skorla yenerek şampiyon oldu.

Final gününde EHF Başkanı Michael Wiederer ile bir araya gelen Pınar Ünlü Hatipoğlu ve Mehtap Şimşek'in yönettiği bu karşılaşma, uluslararası arenada Türk kadın hakemliğinin ulaştığı en üst seviye oldu.

Daha önce Ordulararası Dünya Şampiyonası da dahil dört kez dünya şampiyonalarında, dört kez Avrupa şampiyonasında olmak üzere 500'ün üzerinde uluslararası maçta düdük çalan hakem ikilisi Pınar Ünlü Hatipoğlu ile Mehtap Şimşek, EHF 2022 Kadınlar Avrupa Ligi Finalleri yarı finalinde düdük çalarak bir ilke imza atmış, ardından EHF 2023 Kadınlar Şampiyonlar Ligi Final 4'te üçüncülük maçını yönetmişti.

PINAR ÜNLÜ HATİPOĞLU: VERDİĞİMİZ EMEKLERİN KARŞILIĞINI ALDIK

EHF 2024 Kadınlar Avrupa Ligi final maçını değerlendiren Pınar Ünlü Hatipoğlu "Kazanmak için son topa kadar mücadele eden 2 takımın maçını yönetmek harika bir duyguydu. Bu zamana kadar verdiğimiz emeklerin karşılığını aldık. Bize emek veren, inanan, bu heyecanı bizimle paylaşan herkese teşekkürler" diye konuştu.

MEHTAP ŞİMŞEK: ATMOSFER ÇOK HEYECAN VERİCİYDİ

Maç sonrası değerlendirmelerde bulunan Mehtap Şimşek ise "Çok keyifli, bir o kadar da gergin geçen bir final oldu. Her iki takım da sonuna kadar kazanmak için savaştı. Bizim açımızdan güzel bir maçtı ve atmosfer çok heyecan vericiydi. Önümüzdeki müsabakalar için bizim açımızdan çok büyük bir tecrübe oldu. Yurt dışında böylesine büyük organizasyonda Türk kadın hakemi olarak bulunmak çok gurur verici" ifadelerini kullandı.