Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel seçimler kapsamında Rize'de gerçekleştirdiği miting öncesinde polisten güvenlik bariyerlerini kaldırmasını isteyen AKP Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, ''görevinden affını'' istedi. Ayar, "Orada biz çok çok haklıyız, bu polis, koruma meselesi değil, bir paradigma meselesidir" dedi.

POLİSE 'TERBİYESİZLİK ETMEYİN' DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 17 Şubat 2024'teki Rize mitingi öncesinde Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, miting alanındaki güvenlik bariyerlerindeki polislerle tartışmıştı.

Ayar, bariyerlerin olduğu bölümden geçmesine izin vermeyen polis memurlarına, "Hayret bir şey ya siz ajan mısınız? FETÖ müsünüz? Nesiniz ya terbiyesizlik etmeyin" ifadelerini kullanmıştı. Ayar, AKP Rize İl Başkanlığı ''görevinden affını'' istedi. 

"İNSANLARIN TESPİHİNİ ALDILAR, FİLİSTİN BAYRAĞI SOKMADILAR" 

Hikmet Ayar, düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

"Orada biz çok çok haklıyız. Bu polis, koruma meselesi değil, bir paradigma meselesidir. Çok da faydalı oldu. Cumhurbaşkanlığı koruma sistemi yeniden gözden geçirildi. Konsept değişmesine vesile oldu. Çünkü biz, hemşehrilerimiz sayın Cumhurbaşkanımızın geldiği her yere rahatlıkla girsin, çıksın istiyoruz. Onu Cumhurbaşkanımız da çoğu zaman dile getirmiştir.

- O gün insanların elinden tespihleri dahi alındı. O gün Filistin bayrağı ile bile içeri giremediler. Biz buna bir tepki gösterdik. Kurduğum cümle hüküm cümlesi değildi. 'Yaptığınız bu iş böyle bir şeyi andırıyor, misiniz' diye soruyorum. Çok farklı bir şeydir bu.