Diyarbakır’da önceki gün iftar saati öncesinde abart egzozlu araç kullandıkları için kendilerini durduran polislere hakaretler savuran, tokat atan ve olay yerinden kaçmak için aracı yoldan geçenlerin üzerine sürdükleri gerekçesiyle gözaltına alınan iki kardeş çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kayapınar ilçesindeki Şanlıurfa Bulvarı üzerinde yer alan bir alışveriş merkezi önünde iftar saati öncesinde yüksek sesli egzozlu araç kullanarak çevreye rahatsızlık verenler trafik ekiplerince durduruldu. Trafik ekiplerinin para cezası uygulayacağını gören araçtaki Y.E.Y. ile D.K.Y. polislere küfür ve hakaretler savurdu, ardından da polise tokat attı. 

Kardeş olan iki sokak vandalı daha sonra küfür ve hakaretlerini sürdürdü, bu kez kullandıkları aracı araya giren vatandaşların üzerine doğru sürüp onları ezmeye çalıştı. Bir vatandaşı yaralayan iki zanlı olay yerinden kaçtı.

İKİ KARDEŞE TUTUKLAMA

Trafik ekibinin takibi sonucu araç bu kez Diyarbakır-Şanlıurfa Bulvarı üzerindeki özel bir hastanenin önünde motorize ekiplerince durduruldu. Araçtan inen Y.E.Y. adlı zanlı kendilerini durduran 3 polise, yumruk, tekme ve tokatla saldırdı.

Y.E.Y. polislerce etkisiz hale getirilirken, kardeşi D.K.Y. ise olay yerinden ikinci kez kaçtı, ancak bir süre sonra yakalandı. Sorgusu tamamlanan iki kardeş çıkarıldıkları nöbetçi Sulh Ceza Sorgu hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi.