Portekiz kalecisi Jose Sa, EURO 2024'te takımının taraftara açık antrenmanında meydana gelen olaya müdahale ederek, sahaya atlayan taraftarlardan birini durdurdu.

EURO 2016 şampiyonu Portekiz, salı günü F Grubu'ndaki açılış maçında Çekya ile karşılaşacak.

Roberto Martinez'in ekibinin Almanya'nın Gutersloh kentinde düzenlenen antrenmanını izlemeye yaklaşık 8 bin taraftar katıldı. Ancak etkinlik kısa sürede kontrolden çıktı ve sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, taraftarların bariyerlerin üzerinden sahaya atladığı görüldü.

Güvenlik görevlileri sahaya girenleri kovalarken, Wolverhampton Wanderers kalecisi Sa da olaya müdahale ederek birkaç görevliyi geçmeyi başaran bir taraftarı durdurmayı başardı.

Bir başka taraftar ise, kaptan Cristiano Ronaldo'ya yaklaşmaya çalıştı, ancak güvenlik tarafından hızla uzaklaştırıldı. Yaşanan kaosun ardından saha işgalcileri sonunda dışarı çıkarıldı.

PORTEKİZLİ TARAFTARLAR AKIN ETTİ

Portekizli taraftarlar, Avrupa Şampiyonası'nda takımlarını desteklemek için Almanya'ya akın etti.

39 yaşındaki Ronaldo, altıncı EURO'sunda ve on birinci büyük turnuvasında sahne alacak. 2003 yılından bu yana 207 uluslararası maça çıkarak futbol tarihinin en çok maça çıkan oyuncusu oldu.

İrlanda ile oynanan son hazırlık maçında gol atan Ronaldo, turnuva sonrası planları hakkında konuştu.

Yıldız futbolcu yaptığı açıklamada, "Futbolda çok fazla yılım kalmadı. Bu yüzden tadını çıkarmalıyım. Futbola aşığım. Her maç özel, Portekiz'le Avrupa'da oynadığınızı düşünün, gurur duyuyorsunuz... Bu bir rüya, tıpkı 20 yaşımdaki gibi," ifadelerini kullandı.