İngiltere Premier Lig'de oynanan Bournemouth-Luton Town maçında konuk ekibin kaptanı Tom Lockyer bir anda yere yığıldı. 7 ay önceki Championship play-off finalinde kalp krizi geçiren ve ameliyat sonrası sahalara dönen Lockyer, benzer bir korku yaşattı.

Vitality Stadı'ndaki maçın ilk yarısı Luton Town'ın 1-0'lık üstünlüğü ile sona ererken, ev sahibi ekip Bournemouth 58'de Dominic Solanke ile skora 1-1'lik dengeyi getirdi. Luton Town golden sonra üç oyuncu değişikliği yaparken, mücadele tekrar başladı.

Ancak saniyeler sonra Luton Town'ın kaptanı Tom Lockyer orta sahada bir anda kendisini yere bıraktı.

Yüzüstü şekilde yere yatan Luton kaptanını, ilk olarak rakip takım oyuncuları fark etti. Sağlık ekipleri anında saha içine girdi ve ilk müdahaleyi yaptı.

Bournemouth ve Luton Town oyuncuları, Tom Lockyer'in yerde kalmasından sonra büyük bir şok yaşarken, 29 yaşındaki Galli futbolcunun tedavisi yaklaşık 20 dakika boyunca saha içinde yapıldı.

Mücadele için erteleme kararı verilirken, Lockery hastaneye kaldırıldı.

7 AY ÖNCE KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Geçen sezon mayıs ayında Coventry City ile oynanan Premier Lig'e yükselme play-off finalinde de benzer bir durum yaşayan Lockyer, kalp operasyonu geçirmiş ve sağlığının iyileşmesi üzerine haziran ayında futbola geri dönmüştü.

TOM LOCKERY'İN KALBİ DURDU

Luton Town Futbol Kulübü'nün kaptanı Tom Lockyer, bir maç sırasında yaşadığı kalp durması sonucu hızla müdahale edilerek sağlığına kavuştu.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, olay sırasında her iki takımın tıp ekipleri tarafından yapılan acil müdahale sayesinde Lockyer, sedye ile taşınırken bilincini kazanmaya başladı.

Galli futbolcu, hastaneye sevk edildikten sonra durumunun stabil olduğu ve daha fazla test için hazırlık yapıldığı bildirildi. Ayrıca, erken müdahalede bulunan sağlık ekiplerine teşekkürler sunuldu.