Sivasspor'un genç yeteneği Yunus Emre Konak, İngiltere Premier Lig ekibi Brentford'a transfer olduktan kısa bir süre sonra talihsiz bir sakatlık yaşadı. Geçtiğimiz gün Wolverhampton ile oynanan FA Cup rövanş maçının ısınma anında yaşanan trajik bir durum sonucu 18 yaşındaki futbolcunun tendonu koptu. Yaşanan talihsiz sakatlık, Yunus Emre'nin 4-5 ay boyunca yeşil sahalardan uzak kalmasına neden olacak.

4.5 MİLYON EURO'YA TRANSFER OLMUŞTU

Futbol kariyerine 12 yaşında bir futbol akademisinde başlayan ve Sivasspor'un alt yapısında kendini geliştirerek A takıma kadar yükselen Yunus Emre, bu sezon büyük bir başarı göstererek 4.5 milyon Euro karşılığında İngiltere'nin prestijli kulüplerinden Brentford'a transfer olmuştu. Ancak bu beklenmedik sakatlık, genç yıldızın İngiltere'deki ilk sezonunu sekteye uğrattı. Brentford kulübü ve taraftarları, Yunus Emre'nin en kısa sürede sağlığına kavuşmasını ve tekrar sahalara dönmesini sabırsızlıkla bekliyor.

ARDA GÜLER DE AYNI DURUMU YAŞADI

Hatırlanacağı üzere Arda Güler de Real Madrid'e transfer olduktan kısa bir süre sonra antrenmanda sakatlık geçirmişti. Adaptasyon sürecinde yaşadığı şanssız sakatlık nedeniyle Madrid'de uzun süre beklemek zorunda kalan Arda'nın sahalara dönüşü ve ilk kez forma giyme şansını yakalaması uzun sürmüştü.