İngiliz Kraliyet Ailesi’ndeki resmi görevlerini 2020 yılında bırakan ve ABD’ye yerleşen Prens Harry (39), anılarını anlattığı “Spare” (Yedek) kitabıyla büyük ses getirmişti.

Kitapta Markle’la (42) olan ilişkisine de değinen Prens, 2016 yazında tanıştıklarında, ilk buluşmalarının çok iyi geçtiğini ve ertesi gün 4 Temmuz'da tekrar buluşmaya karar verdiklerini söylüyor.

Prens Harry anılarında o günlerden, "İçeri girdi, beyaz çizgili güzel bir mavi yazlık elbise giymişti. Parlıyordu. Ayağa kalktım ve 'Hediyeler getiriyorum' dedim. Pembe bir kutu. Önüne uzattım. Kutuyu salladı ve 'Bu ne?' dedi."

"Kutuyu açtı. Küçük kekler vardı. Tam olarak kırmızı, beyaz ve mavi küçük kekler. Bağımsızlık Günü şerefine. İngilizlerin Bağımsızlık Günü'ne Amerikalılardan çok farklı bir bakış açısına sahip olduklarından bahsetmiştim ama neyse." şeklinde bahsediyor.

O zamanlar Prens Harry İngiltere'de yaşıyordu, ABD doğumlu Markle ise "Suits" dizisini çektiği Kanada'da bulunuyordu. Ancak Kral Charles'ın oğlu, ilişkiye "doğru düzgün bir şans" vermeleri konusunda ısrar etti ve çift sonrasında evlenerek iki çocuk sahibi oldu.