Kraliyet biyografi yazarı Robert Hardman, “The Making of a King: King Charles III and the Modern Monarchy” adlı yeni kitabında, Galler Prensi ve Prensesi'nin Netflix’in kraliyet dizisini izlemeyeceğini yazıyor.

41 yaşındaki Prens’e yakın bir kaynak, "Prens... insanlar 'bunun sadece bir dizi’ olduğunu söylediğinde gözlerini deviriyor. Yine de şikayet ederek bunu daha fazla duyurmayacaktır. Sürekli şikayetçi olarak görülme fikrinden hoşlanmıyor." dedi.

Yazara göre televizyon karşısında oturup dinlenmeye zaman bulduğunda muhtemelen bir süper kahraman ya da aksiyon filmi izliyor. Prens’in özellikle Deadpool ve Batman’i sevdiği söyleniyor.

Prens William, The Crown'u izlemeyi reddederken, 39 yaşındaki kardeşi Prens Harry ise popüler dizi hakkında daha rahat bir tavır sergiliyor.

2021'de James Corden ile yaptığı röportajda Sussex Dükü diziyi izlediğini itiraf etti ve "The Crown'da eskisinden çok daha rahatım. Ailem, karım ya da kendim hakkında yazılan hikayeleri görüyorum. Bu kesinlikle kurgu, nasıl isterseniz öyle alın. Ama bu gerçekmiş gibi aktarılıyor çünkü güya haberiniz yok. Bununla ilgili sorunum var.” dedi.