Paris Saint-Germain kalecisi Alexandre Letellier ve ailesi, evlerine yapılan bir baskında bıçaklı hırsızlar tarafından tehdit edildi.

33 yaşındaki oyuncu, eşi Chloe, altı ve iki yaşlarındaki iki çocuğu, para ve mücevher talep eden dört hırsız tarafından korku dolu anlar yaşamak zorunda kaldı. Fransa basınında yayınlanan habere göre, Letellier'in eşi baskın sırasında yüzünden darbe aldı.

Çift, Paris yakınlarındaki Yvelines'de bulunan evlerinin bahçesine hırsızların girmesinin ardından saat 02:00 sularında alarmın çalmasıyla uyandı. Hemen polisi aradılar ancak suçlular bu sırada mülklerine girmiş ve aileyi bıçak zoruyla tehdit etmişlerdi.

Ancak polis kısa sürede olay yerine ulaştı ve dört suçludan üçünü (21 yaşında bir yetişkin ve 16 yaşında iki çocuk) yakaladı. Hırsızlar, Versailles polisi tarafından gözaltına alındılar.

Bir polis memuru, suçluların gözaltına alınması sırasında dizinden yaralandı. RMC olay yerinde bir bıçak bulunduğunu ve şüphelilerin üzerinden evden çalınan çeşitli eşyaların çıktığını yazdı.

PSG'NİN ÜÇÜNCÜ KALECİSİ LETELLIER

Letellier şu anda PSG'nin Gianluigi Donnarumma ve Keylor Navas'ın ardından üçüncü kalecisi konumunda.

2020'de Orleans'tan geldiğinden beri Fransız ekibi için sadece iki kez oynadı. Letellier kariyerine Parc des Princes'te başladı ve Fransız kulübü Angers için de oynadı.

Cumartesi günü Manchester City'nin yıldızı Kevin De Bruyne'ün Belçika'daki 70 dönümlük villası da hırsızların hedefi oldu. Futbolcu, eşi Michele ve üç çocuğu baskın sırasında evde değildi.

Belçika haber kanalı HLN, eşyaların alındığını ancak daha fazla ayrıntıya ulaşılamadığını söyledi.