Puff Daddy, P. Diddy, Puffy isimleriyle bilinen ünlü rapçi Sean John Combs'un adı bir süredir cinsel taciz iddialarıyla anılıyor.

Daha önce Cassandra Ventura isimli şarkıcı, Combs'un kendisine 10 yıldan fazla süredir tacizde bulunduğunu iddia etmiş, ardından ikili anlaşmaya varmıştı. Ancak bu skandal haberden kısa süre sonra bu defa da başka bir kadın Puff Daddy'nin kendisini uyuşturucuyla kandırdığını, taciz ettiğini ve seks kaseti çektiğini iddia etmişti.

Ünlü rapçi hakkında ortaya çıkan bu skandallara şimdi bir yenisi daha ekleniyor. Sean Diddy Combs, bir erkek yapımcıya cinsel saldırıda bulunmakla suçlanıyor.

DAVA ÜSTÜNE DAVA

Rap milyarderine, bir plak yapımcısı el yordamı ve uyuşturucuyla tecavüz nedeniyle dava açtı. Rodney 'Lil Rod' Jones, ünlü ismin zevki için fahişeleri işe alması ve onlarla seks yapmasının emredildiğini, ayrıca bütün bu yasa dışı faaliyetleri belgeleyen yüzlerce saatlik videoya sahip olduğunu söylüyor.

Ünlü rapçi halihazırda üç kadın tarafından açılan taciz davalarıyla karşı karşıya ve iddiaların ardından çok sayıda da anlaşmadan oldu.

Jones, açtığı 30 milyon dolarlık davada sektörün en büyük isimlerinden bazılarını ortak sanık olarak gösterdi.

İDDİALARI YİNE REDDETTİ

Puff Daddy ise kendisine yönelik iddiaları 'mide bulandırıcı' olarak niteleyip reddetti ve avukatı da Jones'un iddialarının tamamen kurgu olduğunu söyledi.

Avukat Shawn Holley, konuyla ilgili şunları söyledi: "Lil Rod, utanmadan hak etmediği bir ücret almak için 30 milyar dolarlık bir dava açan bir yalancıdan başka bir şey değil. İddialarının tamamen yalan olduğuna dair çok büyük, kanıtlarımız var. Bu kanıtı Jones'un avukatı Tyrone Blackburn ile paylaşma girişimlerimiz, Blackburn çağrılarımıza cevap vermeyi reddettiği için göz ardı edildi."

TACİZİN DETAYLARINI PAYLAŞTI

Combs ve Jones, Daddy'nin Grammy'e de aday gösterilen R&B albümü "The Love Album: Off the Grid"deki bazı şarkıların prodüktörlüğünü yapması için Ağustos 2022'de beraber çalıştı.

Davaya göre de bir yıldan fazla bir süre boyunca, Jones Combs'un Florida, Los Angeles ve New York'taki evlerinde ve ayrıca ABD Virgin Adaları'ndaki kiralık bir yatta sürekli, istenmeyen ve izinsiz olarak el yordamıyla taciz edilmeye katlandı.

İddialara göre; Combs'un kendisini yatta Cuba Gooding Jr.'la tanıştırdığı sırada da ünlü rapçi Jones'u taciz etti. Ayrıca Combs'un kız arkadaşı Yung Miami'nin kuzeni tarafından cinsel saldırıya uğradığını ve plak yapımcısı Stevie J'nin başka bir adamla seks yaptığı bir videoyu izlemeye zorlandığını iddia ediyor.

"TEHDİT ETTİ"

Yapımcı, Combs'un taleplerine uymaması halinde bedensel zarar vermekle tehdit ettiğini iddia ediyor. Hatta bu noktada Combs'un 1999'da silah bulundurma ve rüşvet suçlamalarından beraat ettiğini itiraf ettiği belirtiliyor: "Bay Combs, müzik endüstrisinde ve kolluk kuvvetleri nezdinde muazzam bir güce sahip olduğunu sürekli olarak açıkça ortaya koyuyor." 

Jones, reşit olmayan kızların ve seks işçilerinin yıldızın ev partilerine misafir olduğunu da iddia ediyor.

Jones, aynı zamanda Miami'deki barlara ve gece kulüplerine seks işçisi toplamak için gitme emrinin verildiğini ve kendisinin de geçen yıl şubat ayında, Combs ve iki seks işçisiyle yatakta çıplak, başı dönerken ve kafası karışmış halde uyandığını söylüyor.

TELİF ÜCRETLERİNİ DE ÖDEMEMİŞ

Dava, Jones'un rapçiye ödenmemiş telif ücretleri için dava açmak üzere para talep eden bir başvurudan üç hafta sonra açıldı.

Jones dava hakkında şunları söyledi: "Geçtiğimiz 6 ayın büyük bölümünde ekibim ve ben, bu konuların adil bir şekilde ama özel olarak ele alınması ve çözülmesi için mümkün olan her fırsatı değerlendirdik. Ancak Diddy'nin müzakere taktikleri, iletişimi engellemesi beni buraya zorladı!"

Bu haftanın başlarında Combs, Manhattan'daki kayıt stüdyosunda 17 yaşındaki bir kıza toplu tecavüz ettiğini reddetti ve kızın kucağında otururken çekilmiş bir fotoğrafın doğru olmadığını iddia etti.

Combs skandal iddiaların ardı arkası kesilmeyince yakın zamanda hukuk ekibini yeni avukatlarla güçlendirdi. Ghislaine Maxwell'i savunan Bobbi C Sternheim da artık Combs'un ekibinde yer almaya başladı.

Ayrıca Grammy Ödülleri'nde Jones'un yapımına yardım ettiği albümle, 20 yıl aradan sonra ilk kez "En İyi Progresif R&B Albümü" kategorisinde aday gösterilmesine rağmen katılmadı.