ABD İç Güvenlik Bakanlığı yetkilileri, dünyaca ünlü rapçi Sean ‘Diddy’ Combs'un evlerine baskın düzenledi. 

Sahne adıyla Puff Daddy olarak tanınan ünlü şarkıcının mülklerine düzenlenen baskınların, New York'ta devam eden seks ticareti soruşturmasıyla bağlantılı olduğu bildirildi. Rapçinin Los Angeles ve Miami'deki evlerinin arandığı belirtilirken uluslararası basının paylaştığı fotoğraflarda çok sayıda ajanın iki evi çembere aldığı görüldü.

Reuters, bazı kaynaklara göre baskınlarda bazı kişilerin gözaltına alındığını aktardı. Evlerdeki bazı eşyaların metal kutularda taşınması dikkat çekti.

Bu arada Combs'un Miami'deki bir havalimanı çevresinde görüldüğü de iddia edildi.

54 yaşındaki ünlü şarkıcı bir süredir cinsel taciz iddiaları nedeniyle yargının hedefinde. 

Cassie

Asıl adı Casandra Ventura olan şarkıcı Cassie, eski sevgilisi olan ünlü ismi kendisine yıllarca cinsel istismarda bulunmakla ve şiddet uygulamakla suçlamıştı. Combs iddiaları reddederken ikili arasındaki dava kasım ayında anlaşmayla sonuçlanmıştı.

Ventura'nın avukatı ise davanın Combs'la ilgili yargı sürecinin başlangıcı olduğunu söylemişti.

DAVA ÜSTÜNE DAVA

Büyük ses getiren bu davanın ardından başka bir kadın, Puff Daddy'nin kendisini uyuşturucuyla kandırdığını, taciz ettiğini ve seks kaseti çektiğini iddia etmişti.

Ünlü rapçi, bir erkek yapımcıya cinsel saldırıda bulunmakla da suçlanıyor. Müzik yapımcısı Rodney 'Lil Rod' Jones, ünlü ismin zevki için fahişeleri işe alması ve onlarla seks yapmasının emredildiğini, ayrıca bütün bu yasa dışı faaliyetleri belgeleyen yüzlerce saatlik videoya sahip olduğunu söylüyor.

Toplu tecavüzle de suçlanan ünlü rapçi şu anda çok sayıda taciz davasıyla karşı karşıya ve çok sayıda da anlaşması da iptal edildi.

Aynı zamanda hip hop dünyasının en önemli yapımcılarından biri olan şarkıcı ise davacıların "kendisinden para koparmaya çalıştığını" savunuyor.