Geçtiğimiz kasım ayında eski sevgilisi Cassanda Ventura tarafından şiddet, taciz gibi birbirinden şoke edici suçlamaların hedefinde olan Puff Daddy, o zamandan beri gündemden düşmüyor.

Sean Diddy Coms olarak da bilinen ünlü şarkıcı, şimdiye kadar tüm suçlamaları reddetse de geçtiğimiz haftalarda Ventura'ya uyguladığı şiddetin görüntüleri ortaya çıkmış ve izleyen herkesi şoke etmişti.

Evlerine baskın düzenlenen, iddiaları reddeden, Ventura'ya uyguladığı şiddet görüntüleri ortaya çıkınca bir özür videosu yayınlayan Combs, bir süredir sessizliğini korurken yeni bir dava haberi daha geldi.

Adria English isimli yetişkin filmleri yıldızı bir kadın, Diddy'nin düzenlediği partilerde konuklarla seks yapması için kendisine para ödendiğini iddia ederek dava açtı. Davayı 3 Temmuz Çarşamba günü açan Adria English, Combs'ta ilk kez 2004 yılında işe alındığını ve zamanla seks ticaretine yatkın hale getirildiğini iddia ediyor.

TÜM İDDİALARI REDDETTİ

Combs'un avukatı Jonathan Davis ise iddiaları reddederek şunları söyledi: "Ne kadar dava açılırsa açılsın bu, Bay Combs'un kimseye cinsel saldırıda bulunmadığı veya seks kaçakçılığı yapmadığı gerçeğini değiştirmeyecek. Herkesin, herhangi bir gerekçeyle ve hiçbir delil olmaksızın dava açabileceği bir dünyada yaşıyoruz. Neyse ki gerçeği bulmak için adil ve tarafsız bir süreç mevcut ve Bay Combs, mahkemede bu ve diğer asılsız iddialara karşı galip geleceğinden emin."

English, yasal belgelerde Combs'un Miami'deki ünlülerle dolu partisinde çalıştığı ilk yılın kötü bir niyet taşımadığını ve meşru bir iş gibi göründüğünü belirtiyor ve bu nedenle ertesi yıl da çalışmak için davet edildiğinde teklifikabul ettiğini söylüyor. Bununla birlikte, Diddy'de çalışan üçüncü kişinin, kendisinin yetişkin eğlencesindeki geçmişini öğrendiklerini ve bunu seks işçiliğine zorlamak için kullandıklarını belirtiyor.

Kendisinden bol miktarda alkol ve yasa dışı uyuşturucu tüketmesi beklendiği için bazı ayrıntılara dair anılarının bulanık olduğunu ifade ediyor. 

English, Diddy ve üç ortağına, dava açıyor.

MÜZİK İMPARATORUNUN ÇÖKÜŞÜ

Mart ayında, Los Angeles ve Miami'de Combs'a ait evler, federal seks ticareti soruşturmasıyla bağlantılı olarak ABD İç Güvenlik yetkilileri tarafından basıldı. Ani baskınlar, Biggie Smalls, Mary J ve Usher gibi sanatçıların kariyerlerinin başlamasına yardımcı olan müzik imparatorunun cinsel saldırı da dahil olmak üzere çeşitli suçlamalarla karşı karşıya kalması üzerine geldi.

Mayıs ayında CNN, Combs'un 2016 yılında Los Angeles'ta bir otel koridorunda o zamanki kız arkadaşı Cassie Ventura'ya saldırdığı güvenlik görüntülerini yayınladı. Çeşitli açılardan çekilen videoda Combs'un havluyla Ventura'yı koridorda kovaladığı ve ardından asansörlerin yakınında ona saldırdığı görülüyor.

Combs daha sonra Instagram'da davranışının bağışlanamaz olduğunu ve videodaki eylemlerinin tüm sorumluluğunu üstlendiğini belirten bir özür videosu paylaştı.