Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum gününü tebrik etti. Putin telefon görüşmesinde Türkiye-Rusya ilişkilerinin dostane bir zeminde ilerlemesine sunduğu katkılar dolayısıyla Erdoğan'a teşekkür etti.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA 

İletişim Başkanlığı'nın görüşmeye ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

- Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum gününü tebrik etti. 

- Putin görüşmede, Türkiye-Rusya ilişkilerinin dostane bir zeminde ilerlemesine sunduğu katkılar dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür etti.

KAZAKİSTAN VE ÖZBEKİSTAN'DAN TEBRİK

Erdoğan ardından Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Tokayev, Erdoğan’ın doğum gününü kutladı. Tokayev görüşmede, Erdoğan'a Türk halklarının kalkınmasına ve haklarının savunulmasına yönelik verdiği mücadeleden ötürü teşekkürlerini iletti.

Ayrıca Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Mirziyoyev, Erdoğan'a doğum günü münasebetiyle tebriklerini iletti. 

MİÇOTAKİS DE KUTLADI 

Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Miçotakis, Erdoğan’ın doğum gününü tebrik etti.