Uluslararası kamuoyu tartışmalı ABD'li gazeteci Tucker Carlson'un Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile röportajını konuşuyor... 

İki saati aşan röportajda ise Putin'in yaptığı hareketler gündem oldu. 

Rusya-Ukrayna savaşı, uygulanan yaptırımlar, olası bir üçüncü dünya savaşı ve Rusya-Ukrayna savaşını bitirmek için İstanbul'da yapılan görüşmelerin detaylarını anlatan Putin'in röportaj sırasında beden hareketleri dikkat çekti.

Son aylarda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sağlığının kötüye gittiğine dair söylentiler ayyuka çıkarken Carlson ile yaptığı röportaj sırasında sol bacağını sürekli sallaması ve onu kontrol altına almaya çalışması dikkat çekti. 

Eski Fox News sunucusu ile Perşembe günü yayınlanan iki saatlik röportajda 71 yaşındaki Putin, bacağını durdurmak ve hareket etmesini engellemek için elini kullanmak zorunda kaldı. 

Rusya Devlet Başkanı Putin, daha önce Belarus Devlet Başkanı Lukaşenko ile görüşmüş ve o görüşmedeki görüntüleri de gündem olmuştu. O dönemde de Putin'in sağlık durumu kafaları karıştırmıştı. 

Son aylarda başta Batı medyasına konuşan Rus muhalif ve "kaynaklar" Putin'in sağlık durumunun kötüye gittiğini iddia etmişti. Putin'in kanser olduğu ve hatta dublör kullandığı da iddia edilmişti.

Ekim ayında, düzenli olarak Putin'in ölümcül kanser hastası olduğunu iddia eden General SVR isimli Telegram hesabından Putin'in 'kalp krizi' geçirdiği öne sürülmüştü. 

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, "Onunla ilgili her şey yolunda, bu kesinlikle başka bir sahte söylenti" demiş ve Kremlin de sık sık bu iddiaları yalanlamıştı.