Galatasaray dün şunu bir kez daha gösterdi ki bu ligin en iyi kadrosuna ve en iyi teknik direktörüne sahip.

Bu kadar özel yıldızlarınız varsa ligin tüm rekorlarını alt üst etmeniz de kaçınılmaz. Sivas’ın tüm defolarını çalışmış Galatasaray. Ligin büyüklere karşı en iyi savunma yapan takımlarından birini dün akşam delik deşik etti. Maçın 6-1 bitmesi sizi yanıltmasın, 9-10 bile olabilirdi. 

Barış Alper’in fizik gücüne karşı koyacak hiçbir oyuncu yok. Onun soldan bindirmelerinde yaptığı iki asistle maç ilk yarıdan bitmişti zaten.

Galatasaray son 6 haftada 22 gol attıysa bunda Ziyech etkisi tartışılmaz. Sarı-kırmızılı takımın en büyük eksikliği final paslarında yaptığı hatalar ve şut tehdidiydi. 

Ziyech’in aklını ve yeteneklerini sahaya koyduğu son 6 haftada Galatasaray birçok şeyi çok daha kolay yapmaya başladı. Şu hali bile ligi sallamaya yetti. Bir İcardi izliyoruz her yaptığı ders. Stoperleri aldı aldı götürdü, onun açtığı alanlarda Ziyech ve Mertens golleri attı. 

Stoperin arkasından gelip attığı gol imza vuruşuydu. Yetmedi yine ders niteliğinde bir kapanış golü attı. 37 yaşında bir Mertens izliyoruz, idmana çıkmadan maça çıkıyor öyle paslar atıyor, öyle vuruşlar yapıyor ki mest ediyor.

Dün akşam otelde bu Galatasaray’ı izleyen Fenerbahçe’nin de gardı düşmüştür. Bu futbol rakibin de kimyasını bozar.