Real Madrid'de, Hırvat oyuncu Luka Modric'in geleceği netleşmeye başladı.

MARCA'nın haberine göre, birkaç gün öncesine kadar kulüp, Modric veya Toni Kroos'un sözleşmelerini uzatma konusunda herhangi bir adım atmamıştı. Ancak, bu durum değişti ve kulüp her iki oyuncunun da sözleşmelerini yenilemek için harekete geçti.

Bu çabalar, özellikle Luka Modric için sonuç vermeye başladı.

Modric'in menajeri Vladica 'Vlado' Lemic, bir hafta önce "şu ana kadar Modric'in Real Madrid'deki geleceğiyle ilgili net bir şey yok" demişti. Ancak, birkaç gün süren görüşmelerin ardından bu durum değişti.

Arap medya kuruluşu Kooora'ya konuşan Lemic, Modric'in Real Madrid ile sözleşmesini yenilemesinin 'beklendiğini' söyledi. Lemic, "En olası senaryo, bir yıl daha kalması ve tarih yazmaya devam etmesi" dedi.

"MODRIC KULÜBÜ SEVİYOR"

"Real Madrid dünyanın en iyi kulübü ve futbol tarihinin en iyi başkanı tarafından yönetiliyor. Luka Modric kulübü seven ve burayı evi olarak gören bir Madridli" diyen Lemic, oyuncunun Real Madrid'de bir yıl daha kalma niyetini açıkça ortaya koydu.

YENİ ROLÜNE ADAPTE OLDU

Modric'in takım içindeki rolü değişti ve artık tartışmasız ilk 11 oyuncusu olarak görülmese de, bu sezon yeni rolüne adapte oldu ve performansıyla göz doldurdu.

Bugüne kadar 43 maça çıkan Modric, Real Madrid kariyerindeki 24. kupasını kazandı ve 1 Haziran'da altıncı kez Şampiyonlar Ligi şampiyonu olma şansına sahip.

Eylül ayında 39 yaşına girecek olan Modric, Real Madrid'in teklifini kabul ederse, beyaz formayı giymeye devam edecek ve rekorlar kırmayı sürdürecek. Ayrıca, yaz aylarında kulüpten ayrılacak olan mevcut kaptan Nacho'nun boşaltacağı kaptanlık bandını da takma şansına sahip olacak.