Real Madrid, bu hafta başında Kylian Mbappe ile transfer anlaşmasını duyurmayı planlıyor.

Fransız forvet geçen ay Paris Saint-Germain'den yedi yıl sonra ayrılacağını doğruladı. Annesi Fayza Lamari de "herkesin bildiği yere" gideceğini söyledi. Ancak resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Madrid, sezonun bitmesini beklemek istediği için kamuoyuna açıklama yapmayı erteledi. Şampiyonlar Ligi'nde 15. şampiyonluğunu kazanan Real Madrid, Fransa teknik direktörü Didier Deschamps'ın, kaptanın geleceğinin EURO 2024 öncesinde belirlenmesini istediğini ifade etmesiyle birlikte, birkaç gün içinde açıklamayı yapmayı umuyor.

Fransa Avrupa Şampiyonası'na hazırlandığı için Mbappe'yi temmuz ortasına kadar tanıtmayı düşünmüyorlar. Mbappe'nin Paris'teki Olimpiyat Oyunları'na katılıp katılmayacağı ise henüz netlik kazanmadı.

ANCELOTTI'NİN MBAPPE SESSİZLİĞİ

Cumartesi günü oynanan Şampiyonlar Ligi finalinin ardından Carlo Ancelotti, Mbappe'nin transferi hakkında bilgi vermekten kaçındı ve Madrid'in kadrosunda yer almayan oyuncular hakkında konuşmayacağını belirtti.

Ancak Jude Bellingham, forvet oyuncusunun "onları bir üst seviyeye taşıyacağını" söyledi. Mbappe'nin transferi, Madrid'in yedi yıllık takibini sona erdirecek ve futbol dünyasındaki en kötü saklanan sırlarından birini açıklığa kavuşturacak.

25 yaşındaki oyuncunun sözleşmesinin sona ermesi, PSG'nin 2021 yılında Madrid'den gelen 200 milyon Euro'luk teklifi reddetmesinin ardından Mbappe'yi serbest transferle kaybedeceği anlamına geliyor.

Mbappe, Fransa'da Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu elde edemeyen PSG'den ayrılarak Real Madrid'e katılacak.