Kolombiyalı futbolcu Guillermo Beltran antrenmanda yere yığılmasının ardından 24 yaşında trajik bir şekilde hayatını kaybetti.

Real Santa Cruz forveti, cuma günü önce baş dönmesi ve mide bulantısından şikayet etti. Kulüp personeli çaresizce forveti hayata döndürmeye çalıştı ve onu ayıltma çabaları başarısız olunca hemen bir ambulans çağırıldı

Ancak hastaneye götürülürken trajik bir şekilde hayatını kaybetti.

Bolivya ekibi Real Santa Cruz, sosyal medya sayfalarından yaptığı bir açıklamayla vefatını duyurdu. Açıklamada şöyle denildi:

Bugün saat 19:30'da Real Santa Cruz Kulüp merkezinde sevgili oyuncumuz Guillermo Denis Beltran'a veda ediyoruz. Tüm taraftarlarımızı son vedamızda bize katılmaya ve kalplerimizde ve kulübümüzün tarihinde silinmez bir iz bırakan oyuncumuza veda etmeye davet ediyoruz. Hepimiz için bu zor zamanda yanımızda olacağınız ve sevginizi ifade edeceğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Kulüp bir başka açıklamasında Beltran için şunları söyledi:

"O yetenekli bir oyuncudan çok daha fazlasıydı. O bir arkadaştı. Bir takım arkadaşı ve birçokları için bir ilham kaynağıydı. Oyuna olan tutkusu ve yorulmak bilmeyen ruhu sonsuza dek hatırlanmaya ve değer görmeye devam edecek."