Mükemmel Uyum (Pitch Perfect) yıldızı Rebel Wilson, yakında çıkacak anı kitabı "Rebel Rising"de bir oyuncu arkadaşını ifşa edeceğini söylemesinin ardından Sacha Baron Cohen'in, avukatları aracılığıyla kendisini tehdit ettiğini iddia etti.

Geçtiğimiz hafta Wilson, bir bölümün daha önce birlikte çalıştığı bir erkek oyuncunun davranışlarını içereceğini söylemişti. Cuma günü yayınladığı bir Instagram hikayesinde de şunları söyledi: "Kitabımda bir pislik hakkında yazdım. Şimdi de o pislik beni tehdit etmeye çalışıyor."

Wilson, pazar günü kitabında bahsedeceği kişinin Sacha Baron Cohen olduğunu da başka bir Instagram hikayesinde yayınladı ve şöyle yazdı:

"Yüksek maaşlı avukatlar veya halkla ilişkiler kriz yöneticileri tarafından zorbalığa uğramayacağım veya susturulmayacağım. Kitabımın bir bölümünde bahsettiğim pislik: Sacha Baron Cohen."


Wilson ve Cohen 2016 yapımı The Brothers Grimsby'de beraber rol almıştı.

Wilson, 2016 yapımı "The Brothers Grimsby" filminde "Borat" yıldızı ile birlikte rol aldı. Film, pek başarılı olamadı ve gişede adeta çakıldı. Wilson'ın kitabındaki bölüm de muhtemelen Cohen'le "The Brothers Grimsby"de çalıştığı süreyi kapsayacak.

Wilson daha önce de Cohen'i sette uygunsuz davranmakla suçlamıştı. 2014'te katıldığı bir programda Wilson, Cohen'in onu filmde çıplak kalması için nasıl rahatsız ettiğini anlatmıştı: "Her gün şöyle diyordu: 'Çıplak git, komik olacak. Borat'ta o çıplak sahneyi yaptığım zamanı hatırlıyor musun? Çok komikti.' Son gün tartışmayı açıkça kazandığımı düşündüm ve o, çıplak sahneyi çekmek için dublör aldı."

Wilson ayrıca karakteri için senaryoda yer almayan müstehcen taleplerde bulunduğunu da iddia etti.