Müzik dünyasında yeni bir rekor satış gerçekleşti. Daha önce Bruce Sprigsteen, Bob Dylan, Neil Young ve Justin Bieber gibi birbirinden ünlü isimlerin albüm haklarının dikkat çeken miktarlara satılmasından sonra bir satış da Queen için gerçekleşti.

Efsanevi rock grubu Queen, tüm albüm haklarını 1 milyar sterline sattı. The Sun'ın haberine göre hayatta kalan grup üyeleri ve Freddie Mercury'nin mirası, Sony Music ile satış konusunda anlaştı.

Bu satışla beraber Sony artık Bohemian Rhapsody, Don't Stop Me Now ve I Want To Break Free dahil olmak üzere grubun tüm hit şarkılarına sahip oldu.

Kurucu üyeler Brian May (75) ve Roger Taylor (74), Freddie Mercury'nin 1991'deki ölümünün ardından yeni solistleri Adam Lambert (42) ile birlikte canlı turneye çıkmaya devam ediyor. Grubun basçısı John Deacon (72) ise 1997 yılında emekli oldu.

Billboard tarafından bildirilen rakamlara göre de Queen'in ABD'deki albüm tüketimi 1991 ile 2017 arasında 25,9 milyon iken, Bohemian Rhapsody filminin vizyona girmesinin ardından sadece 2019'da 3,58 milyona yükseldi.

Filmin popülaritesi ve Queen'in hit parçaları, grubun genç hayran kitlesi kazanmasına yardımcı oldu; bu aynı zamanda albümlerinin değerini de artırdı.