Hindistan'ın ünlü Holi bayramından iki gün sonra düzenlenen Huranga'da çekilen görüntüler uluslararası kamuoyunun gündemine oturdu. 

İngiliz haber ajansı Reuters'ın foto-muhabiri Sharafat Ali tarafından ülkenin kuzeyindeki Mathura kentinde çekilen görüntüler çok renkli olduğu için dikkat çekti. 

Mathura'daki Dauji Tapınağı yakınlarında düzenlenen Huranga etkinliğinde kadın ve erkekler renkli kostüm ve entariler ile kıyasıya eğlendi ve kutlama yaptı. 

Hinduların kutladığı bu özel günde kadınlar ve erkekler arasında müsabaka da yapıldı. Çok sayıda inanan ve turistin katıldığı etkinliği çok sayıda insan takip etti.

Dauji Tapınağı'nda öğle saatlerinde başlayan etkinlikte kadın ve erkekler mücadele ediyor. 

Mücadelede kadın ve erkekler elbiselerini yırtarak birbirlerine vururken bu eğlencenin Holi'den çok daha agresif olduğuna dikkat çekildi.

Bu geleneğin Hint kültürünün bir parçası olduğu belirtilirken tören sırasında şarkıların da söylendiği ve kahkahanın eksik olmadığı belirtildi.

Rehberler bu etkinliğin sadece bir oyun olmadığını fakat Hindistan'ın zengin kültürel mirasının güzel bir yansıması olduğunu da söyledi.