Beşiktaş'ın teknik direktörü Rıza Çalımbay, önlerindeki iki kritik maça odaklandıklarını vurgulayarak, "Önümüzde iki tane maçımız var. İkisini de kazanmamız gerekiyor. Mutlaka alınması gereken maçlar. Başka bir şey düşünmüyoruz. Tek hedefimiz iki maçtan da galibiyetle ayrılmak" ifadelerini kullandı.

Süleyman Seba Özel Ödülü'nü alan Çalımbay, ödül töreni öncesinde basına açıklamalarda bulundu.

Ödülü kazanmanın mutluluğunu ifade eden Çalımbay, "Her şeyden önce böyle bir ödüle layık gördükleri için teşekkür ederim. Ben de futbol hayatımın başından itibaren diyaloglara girmeden işime baktım. Bunun da ödül getirmesinden dolayı çok mutluyum. Futbol hayatımda da antrenörlük hayatımda da nasıl başladıysam aynı" dedi.

"BAŞKA BİR ŞEY DÜŞÜNMÜYORUZ"

Alanyaspor ve Hatayspor ile yapılacak maçlara ilişkin Çalımbay, "Önümüzde iki tane maçımız var. İkisini de kazanmamız gerekiyor. Mutlaka alınması gereken maçlar. Başka bir şey düşünmüyoruz. Tek hedefimiz iki maçtan da galibiyetle ayrılmak" şeklinde konuştu.

"KADRO DIŞI FUTBOLUN İÇİNDE VAR"

Fenerbahçe derbisi sonrası kadro dışı kalan beş oyuncu hakkında da düşüncelerini paylaşan tecrübeli teknik direktör, "Bu bir tek bizde olan bir şey değil. Her ülkede, her takımda olan bir şey. Disiplinsiz olabilir. Kulübe karşı gelmiş olabilir, arkadaşlarla diyalogları kötü olabilir ya da performansı düşük olabilir. Böyle şeyler oluyor. Futbolun içinde var. Şu anda da bizde yaşanıyor. Burada en önemlisi kulübün menfaati. Yönetim de öyle bir karar verdi, söylenecek bir şey yok" açıklamasında bulundu.

Perşembe günü Alanyaspor ile yapılacak maç öncesinde sakat oyuncuların durumu hakkında konuşan Çalımbay, "Bu konuyu doktorlar daha iyi biliyor. Onun için de sürekli olarak onlar açıklama yapıyorlar. Çünkü onlar çalışıyorlar. Kimin oynayıp, kimin oynayamayacağını maçtan bir gün önce bize söylüyorlar" dedi.