Çekya A Milli Futbol Takımı oyuncusu Robin Hranac, "Türk futbolunun yarattığı gürültülü atmosferle başa çıkmak zorunda kalacağız. Türkiye ligini takip ettiğim için biliyorum" dedi.

A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu üçüncü maçında yarın saat 22.00'de Volksparkstadion'da Çekya ile mücadele edecek. Çekya'nın milli oyuncusu Robin Hranac, Ay-yıldızlılarla oynanacak maç öncesi UEFA'ya açıklamalarda bulundu.

24 yaşındaki stoper Hranac, Türk taraftarların oluşturacağı atmosferin önemine değinerek, "Taktiklerimize sadık kalmamız, sağlam durmamız, odaklanmamız ve her topu kazanma isteğimiz olmalı. Türk futbolunun yarattığı gürültülü atmosferle başa çıkmak zorunda kalacağız. Türkiye ligini takip ettiğim için biliyorum" şeklinde konuştu.

Her takımın bireysel yeteneklere sahip olduğunu belirten Hranac, "Avrupa Şampiyonası'ndaki her takımda bireysel kaliteye sahip futbolcular var ve bu Türkiye için de geçerli. Herhangi bir ismi belirtmek istemiyorum, çünkü genellikle birini övdüğümde başka biri maçta öne çıkıyor" dedi.

24 yaşındaki savunma oyuncusu, EURO 2024 F Grubu'ndaki ilk iki maçında da 90 dakika sahada kalırken, Portekiz'e 2-1 yenildikleri maçta 69. dakikada kendi kalesine gol attı.