Galatasaray'ın sezon başında Leipzig'den kiralık olarak transfer ettiği, ancak bekletilerin altında kalan Angelino'nun Roma'ya transferi bir türlü sonuçlanmadı.

Angelino'nun Roma'ya geçişi konusunda tüm taraflar el sıkıştı. Ancak İspanyol savunmacının İtalya'nın başkentine getirebilmek için öncelikle teknik direktör Daniele De Rossi'nin kadrosunda yer alan isimlerden birinin satılması gerekiyor. 

Üçlü savunma oynayan Jose Mourinho'nun ayrılığı sonrası, yeni teknik direktör De Rossi ile dörtlü sisteme geçen Roma'nın, ihtiyaçları da değişti. İtalya basınında yer alan haberlere göre, Roma, bir sol kanat ve Dybala'yı rahatlatacak bir sağ kanat oyuncusu arıyor.

Sol kanat oyuncusu olarak, Galatasaraylı İspanyol Angelino belirlendi. Galatasaray'ın 6 milyon Euro'luk satın alma opsiyonuyla kiraladığı İspanyol futbolcunun, sarı kırmızılı formayla 20. maçına çıkması halinde opsiyonu devreye girecek ve Leipzig'e bonservis bedeli ödenecekti. Ancak Angelino'nun performansını beğenmeyen sarı kırmızılı ekip, deneyimli oyuncuyu 28 Ekim'den bu yana oynatmıyor.

Bunun üzerine Roma, satın alma opsiyonu 6 milyon Euro olarak belirlenen oyuncuyu transfer listesine ekledi. Oyuncunun transferi için anlaşma sağlandı ve Leipzig de Angelino'yu haziran ayına kadar kiralık olarak göndermeyi kabul etti.

ANGELINO TRANSFERİ NEDEN TIKANDI?

Ancak Roma'nın kadrosundaki oyuncu fazlalığı, transferin tıkanmasına yol açtı.

Yani Roma'nın Angelino'yu transfer edebilmesi için kadrosundaki oyunculardan biriyle yollarını ayırmaya ihtiyacı var. Bir numaralı şüpheli Belotti. Roma'nın ilk forvet Romelu Lukaku, alternatifi İranlı Serdar Azmoun ve üçüncü seçenek de mart ayına kadar sakat olan İngiliz forvet Abraham. Sonuç olarak Belotti artık başkent ekibinde 'gereksiz' oyuncu kategorisinde.

Ayrıca Spinazzola ya da Renato Sanches için bir son dakika teklifi gelirse, Roma'nın bunu değerlendirmek zorunda kalabilir.

YA KİMSE SATILMAZSA?

Roma, UEFA listesinde yaptığı gibi, piyasanın son gününde bir oyuncuyu kadro dışı bırakabilir. Ancak bu kararın oyuncu tarafında nasıl bir etki yaratacağı bilinmiyor.

Abraham'ın uzun süreli sakatlıktan dönüşünü de göz önünde bulunduran Roma, İngiliz oyuncu kadro dışı bırakabilir. Ancak gelecek yıl Roma'nın as santrforu olması muhtemel olan Abraham'ın, bu durumda nasıl bir tepki vereceği belirsiz.