24 Şubat 2022'de Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesiyle başlayan savaş uluslararası kamuoyunun tepkilerine rağmen devam ediyor... 

Savaşın başladığı günden beri hem sıcak çatışmanın hem insansız hava araçlarının hem de ekonomik yaptırımların uygulandığı iki ülke arasındaki mücadele devam ediyor. 

Birleşmiş Milletler'in verilerine göre savaşta 10 binden fazla insan yaşamını yitirirken 19 binden fazla insan da yaralanırken taraflar üstünlük mücadelesi vermeye devam ediyor.

Son dönemde Rusya'nın savaşa katılacak asker bulmakta bazı sıkıntılar yaşaması ve savaşta yakınlarını kaybedenlerin tepki göstermesi dolayısıyla Rusya yönetimi ilgiyi orduya çekmek içimn yeni bir yöntem buldu. 

Rus ordusu, Rus askeri birliklerinin ele geçirdiği Ukrayna ordusuna ait teçhizatları ve mühimmatları sergilemeye başladı. Rusya-Ukrayna savaşı sırasında kullanılan alet ve araçlar, bir trenle farklı bölgelerde gezdiriliyor.

İngiliz haber ajansı Reuters'ın paylaştığı görüntülerde Rusya'nın Rostov-on-Don kentinde Rus ordusu mensupları tarafından ürünler sergileniyor. 

Çoğu genç ve ergenler olmak üzere birçok Rus ziyaretçi sergilenen araçları incelerken bazı katılımcılar, savaşta kullanılan bazuka tipi silahları omuzlarına alarak daha da yakından inceleme fırsatı buldu.