Türk voleybolunun gözde isimlerinden biri olan Ebrar Karakurt, Lokomotiv Kaliningrad'da gösterdiği başarılı performans ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Milli takımın yanı sıra, katıldığı her kulüpte kendini kanıtlayan Ebrar'ın Rusya Ligi'ndeki üstün oyunu, saha içindeki liderliği ve takıma katkısı gözler önüne seriliyor. Hücumdaki güçlü yeteneklerinin yanı sıra, savunmaya yaptığı katkılar ve takım oyunundaki başarısıyla Ebrar, takımı için vazgeçilmez bir oyuncu olmayı başardı.

Odintsovo Zareçe'yi deplasmanda 3-0 mağlup ettikten sonra DHA ile yaptığı röportajda Ebrar Karakurt, Rusya'da geçirdiği günlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; şu ifadeleri kullandı:

"Biraz soğuk olmasına rağmen gayet keyifli geçiyor. Buradaki hayatımdan gayet memnunum. Beni desteklemek için herkesi maçlarıma bekliyorum. Voleybola ilgi de gayet güzel. Özellikle bizim taraftarımız çok iyi. Ama diğer şehirlerde de voleybola ilgi çok."

"BİR TÜRKİYE DEĞİL AMA..."

Bir Türkiye değil ama burada da güzel. Bence voleybol Rusya'da yayılmakta olan bir spor ve kültür. Bunun da bir parçası olduğum için çok mutlu hissediyorum. Eğer oyunumla da onları mutlu edebiliyorsam ne mutlu bana. Ruslarla birbirimize benziyoruz bence. Bana karşı da gayet samimiler. Etrafımda Türkçe bilen birçok kişi ve antrenör var. Burada her şey gayet güzel gidiyor.

Rusya Ligi'nde dördüncü sırada yer alan Lokomotiv Kaliningrad'daki uyum ve saha içi liderliği ile Ebrar, takımda sadece skor üreten bir oyuncu olmanın ötesinde, bir oyun kurucu ve motivasyon kaynağı rolünde ön plana çıkıyor.

Ebrar, sadece Türkiye'de değil, aynı zamanda uluslararası arenada da voleybolun parlayan yıldızları arasında yer alıyor.