Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, Rusya'daki şüpheli ölümlere bir yenisi eklendi... Geçmişte Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile anlaşmazlık yaşayan yönetici ve eski oligarkların şüpheli ölümleri tartışma yaratmaya devam edilirken, Putin'in en sevdiği gazetelerden biri olan Komsomolskaya Pravda'nın yayın yönetmeni yardımcısı evinde ölü bulundu. 

Gazetenin 35 yaşındaki yayın yönetmeni yardımcısı Anna Tsareva'nın evinde ölü bulunduğu açıklandı. Babasının kendisinden haber alamamasından sonra evine gittiği ve kızının cansız bedeniyle karşılaştığı açıklanırken, genç kadının "kalp sorunu" yaşadığı için öldüğü belirtildi. 

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, ilk belirlemelere göre ölümün cinayet bağlantısı olmadığı kaydedildi. Tsareva'nın akut solunum yolu enfeksiyonu geçirdiği ve son günlerde yüksek ateş belirtisi gösterdiği belirtildi. 

Altı yıldır gazetedeki görevine devam eden Tsareva'nın yayın yönetmeni de yaklaşık 1 yıl önce Moskova'da şüpheli bir şekilde ölmüştü. Gazetenin 68 yaşındaki yayın yönetmeni Vladimir Sungorkin'in ölümü de gündem olmuştu. 

Sungorkin'in ölümü sırasında yanında olan Leonid Zakharov, "Öğle yemeği için mekanları konuşurken bir anda nefesi kesildi. 3 dakika sonra tıkandı. Dışarı hava almaya çıkardık ama bilinci gitti" demişti.