TBMM Genel Kurulu'nda konuşma yaptığı sırada fenalaşarak yere yığılan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez kaldırıldığı hastanede dün yaşamını yitirmişti. Milletvekili Bitmez için bugün öğle saatlerinde İstanbul’daki Fatih Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze törenine Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçe belediye başkanları, eski Fatih Belediye Başkanı ve AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Demir, acılı baba Salih Bitmez, siyasi partilerden çok sayıda kişi, vatandaşlar ve yakınları katıldı.

Cami avlusunda izdiham yaşandı. Uzun süre cemaate ön tarafı açıp, geriye doğru gitmeleri için uyarılarda bulunuldu. Temel Karamollaoğlu da saf tutmak için ilerlemekte güçlük çekti. Düzenin sağlanmasının ardından cenaze namazı kılındı.

KATILANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Cenaze namazının kılınması ve yapılan duanın ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu konuşma yaptı. Yaşamını yitiren Hasan Bitmez’e Allah’tan rahmet dileyen Karamollaoğlu, tüm katılanlara teşekkür etti, baba Salih Bitmez başta olmak üzere tüm aile fertlerine sabır diledi.

“KAHROLSUN İSRAİL” SLOGANI ATILDI

Cenaze namazının ardından Fatih Camii’nin avlusunda, Hasan Bitmez’in son konuşmasında hükümeti yeterince destek vermemekle eleştirdiği Filistin’in bayrakları da açıldı. Cami avlusunda bulunanlar “Kahrolsun İsrail” sloganı atıldı.

ERBAKAN İLE AYNI KABRİSTAN’DA YATACAK

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez’in, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın kabrinin de bulunduğu İstanbul Merkezefendi Mezarlığı’nda toprağa verileceği belirtildi.

MECLİS'TE SAYGI DURUŞU

TBMM Genel Kurulu'nda, Ticaret Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2024 yılı bütçelerinin görüşmelerine başlandı. Görüşmeler öncesinde, 54 yaşında hayatını kaybeden Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez için saygı duruşunda bulunuldu. 

HASAN BİTMEZ KİMDİR?

Giresun'da 1969'da dünyaya gelen Hasan Bitmez, yükseköğrenimini El-Ezher Üniversitesi'nde tamamladı. Bitmez, Gebze İmam Hatip Lisesi Mezunlar Derneği, Milli Gençlik Vakfı, Anadolu Gençlik Dergisi, International Islamic Federation of Student Organizations, International Youth Form, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi gibi pek çok sivil toplum kuruluşunda kuruculuk ve başkanlık görevleri başta olmak üzere çeşitli kademelerde görev yaptı. Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ile Türkiye-Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu üyesi olan Bitmez, İslam Birliği Araştırmaları Merkezi Başkanlığı ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütüyordu. Arapça ve İngilizce bilen Bitmez, evli ve bir çocuk babasıydı.