ABD'de gündem geçen yılın ortalarında aşırı hız yaptığı ve dikkatsiz araç kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınan Veronica Koval... Virginia eyaletinde yaşayan 27 yaşındaki genç kadın saatte 80 kilometre hızla gidilmesi gereken yolda, 160 kilometre hız yapmış ve daha sonra polis tarafından durdurularak yakalanmıştı. 

Karakolda turuncu mahkum kıyafetiyle sabıka fotoğrafı çekilen genç kadının fotoğrafı ise sosyal medyada adeta infial yaratmıştı. Birçok sosyal medya kullanıcısı Instagram'da paylaşılan fotoğraf, "Lütfen onu serbest bırakın, moda çekimine gidiyordu" yorumunu yaparken bir diğer kullanıcı ise, "O istediği zaman benim kalbime pervasızca girebilir" ifadesini kullanmıştı. 

Genç kadın neden hız yaptığını da itiraf etti. Koval, "Arkadaşlar, kahveciye gidip kahve almam ve oradan da işe geçmem gerekiyordu" ifadesini kullandı. Genç kadın, estetik alanında uzmanlaşan bir hemşire ve lazer teknikeri olarak görev aldığını da söyledi. 

"HIZ YAPILMASINI TASVİP ETMİYORUM"

10 gün hapis cezası alan ve 750 dolar para cezası verilen kadın daha sonra serbest bırakılmıştı. 

Ehliyeti de 30 gün için askıya alınan Koval, Daily Mail'e konuştu. Koval, "Ben hız yaptığım için suçluyum ve yüzde yüz olarak hız yapılmasını tasvip etmiyorum çünkü çok ciddi bir tehlike yaratabilir" demişti. 

2014'te bir başka ABD'li mahkum da sabıka fotoğrafı sayesinde ünlü olmuştu.

Californialı Jeremy Meeks, yasa dışı silah bulundurmaktan gözaltına alınmış ve sabıka fotoğrafının yayınlanmasından sonra meşhur olmuştu. 2016'da serbest bırakılan Meeks birçok marka için kamera karşısına geçmiş ve manken olmuştu.